Valgete vete sina

Lavastus veest, meest ja teest, pluss midagi veel.

Idee autor, lavastaja ja kunstnik: Renate Keerd

Laval EMTA lavakunsti osakonna XXIX lennu üliõpilased: Jan Erik EhrenbergEkke Märten HeklesSimo Andre KadastuMartin KorkLena Barbara LuhseElise MetsanurkMärten MetsaviirMaarja Johanna MägiKaarel PoggaOskar PungaKen RüütelKristiin Räägel ja Oskar Seeman. 

XXIX lennu diplomilavastus on Renate Keerdi esimene koostöö lavakunstikooliga. “Laval on noored näitlejad, kes on vägagi tundlikud ja helged inimesed, ” ütleb lavastaja ise esimese kohtumise kohta. Renate Keerd on vabakutseline lavastaja ja koreograaf, kelle looming on saanud palju tähelepanu nii Eestis kui välismaal. 2016. ja 2018. aastal oli Renate Eesti teatri aastaauhinna laureaat ja 2018. aastal Kultuurkapitali näitekunsti valdkonna peapreemia laureaat. Tema lavastusi on iseloomustatud kui elujaatavaid, ühiskondlike nähtuste ja protsesside tundlikku ja vaimukat kajastamist isikupärases kunstnikukeeles. 2012. aastal asutas Keerd oma teatritrupi Kompanii Nii. Oma viimased lavastused on loonud Tartu Uues Teatris ja Von Krahli teatris.

Esietendus 30. märtsil 2019 Sakala 3 teatrimajas.

Etendus kestab 1 tund ja 45 minutit.

Kajastused:

 

Lavastuse valmimist toetab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ASTRA projekt EMTASTRA).