OSTA MIND

Buy Me

DongBin Lee

Korea

 

 

Etendused
29 | 30 | 31* märts ja 1 aprill 19.00
EMTA black box
*etendusele järgneb vestlus autoriga

 

 

Autor, lavastaja ja etendaja DONGBIN LEE (Korea)
Kaaslooja ja etendaja JAVIER CÁRCEL HIDALGO-SAAVEDRA (Hispaania)
Lavastuskunstnik MADLEN HIRTENTREU
Lavastuskunstniku assistent ZODY BURKE
Valguskunstnik PRIIDU ADLAS
Helikujundaja ABOUT IT (Korea)

Produktsioon CPPM Manifestal ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia

Toetab Eesti Kultuurkapital

 

 

Inimeste ja šimpanside viimane ühine esivanem – 6 miljonit aastat tagasi. Esmakordne kivitööriistade kasutamine –  2,5 miljonit aastat tagasi. Põllumajandusrevolutsiooni algus – 12 000 aastat tagasi. Teadusrevolutsioon – 500 aastat tagasi. Tööstusrevolutsioon – 200 aastat tagasi. Turundus – 100 aastat tagasi. Esimene personaalarvuti – 50 aastat tagasi. Dongbin Lee – umbes 30 aastat tagasi. Ja nüüd seisab inimene alalise evolutsiooni tipus, kuid elu vormi määrab pigem intelligentne disain kui looduslik valik.

Ja sa pead…

täiendama oma füüsilist võimekust
ja püüdma müüa oma täiustatud mina
täiendama oma sotsiaalseid oskusi
püüdma müüa oma uut mina
uuendama oma intellektuaalset võimekust
ja proovima uut turundusstrateegiat
täiendama oma artistlikkust
uuendama uuendama uuendama uuendama uuendama uuendama uuendama uuendama uuendama uuendama uuendama uuendama uuendama uuendama uuendama uuendama
Ja…

OSTA MIND esitab satiirilise ja kunstilise düstoopia arenenud inimkonna kaubanduslikust väärtusest. Autor küsib, kuidas toimida inimjärgses narratiivis. Narratiivis, kus inimeseks olemine püüab kätte võidelda eluõigust taevastelt olenditelt. Etendus ei ole soovitatav alla 16-aastastele.

DongBin Lee

DongBin Lee (1988) on korea lavastaja ja näitleja, kes elab praegu Tallinnas. Ta on lõpetanud Chung-Angi ülikooli traditsiooniliste kunstide osakonna etenduskunstide erialal. Dongbin Lee on inimkonna vaimse kultuuripärandi hulka arvatud Korea traditsioonilise Bongsani maskitantsu edasikandja.

Dongbin on huvitatud teatrist, kunstist ja traditsioonilisest tantsust. 2020. aastal valiti ta Soulis Namsan Gugaki keskuses traditsioonilise kunsti valdkonna tõusvaks täheks ning 2021. aastal Korea Kultuuri- ja Kunstikomitee poolt etenduskunsti valdkonna tulevikulootuseks.

Dongbin soovib luua teatrit, mida publik võiks erinevatel viisidel tõlgendada ja muuta. Teda huvitavad eelkõige keha ekspressiivsed võimed. Samuti soovib ta süvitsi uurida, miks inimesed eksisteerivad. Ta tunneb suurt huvi sind, mind ja kogukonda juhtivate isiklike, sotsiaalsete ja inimlike suhete vastu. Ta on loonud ja esitanud erinevaid lavastusi, näiteks “A grain of rice” (2022), “Unboxing part 2 (2021)”, “Unboxing (2020)” ja “The Very Existence of a Human Being is Sad (2019)”.