PALL ON ELU

Ball is Life

Jennifer Bagg

Austraalia

 

 

Etendused
12 | 13 | 14* | 15 märts 19.00
EMTA black box
*peale etendust vestlus autoriga

 

 

 

Autor-lavastaja JENNIFER BAGG (Austraalia)
Helikujundaja JÜRGEN REISMAA (Von Krahl)
Valguskunstnik ROMMI RUTTAS
Lavastuskunstnikud ERE KAMA ja KADRI JOALA
Etendajad ELO JÄRV, KATIA SKYLAR (Venemaa/Soome), ERKO SILD, EDWARD SKAINES (Austraalia)

Produktsioon CPPM Manifestal, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Von Krahli teater 

Toetab Eesti Kultuurkapital

 

 

 

Higihelmed tilguvad mööda tema otsaesist alla. Alla. Alla. Sügavusse. Paksusesse. 

Areen. Malelaud. Mäng. Mängijad põimuvad üksteisega, kui terveid universumeid õõtsutatakse, lükatakse, visatakse. Piisab ühest halvast pallist. Ainult ühest. 

Et see kõik ära rikkuda.

Inspireerudes vabalt veedaliku kultuuri eksistentsi kontseptsioonist, mille puhul reaalse ja illusiooni piir mänglevalt  meie taju vältides põrkub, uurib “Pall on elu”  ilmset võimatust: kindla identiteedi loomine kiiresti muutuvas keskkonnas luua kindel identiteet kiiresti muutuvas keskkonnas tuginemata eksistentsi pallidele. 

Punased kaardid, kollased kaardid, oranžid kaardid, sinised. Kelle käes on käsiraamat ja kuidas see sinusse puutub?

Otsinguline Austraalia etenduskunstnik Jennifer Bagg toob oma magistriõpingute lõputööna lavale igavese mõtiskluse teemal kunst versus sport. “Pall on elu” on ingliskeelne lavastus, mille publikuks on oodatud 16-aastased ja vanemad vaatajad. 

Jennifer Bagg

Jennifer Bagg (1998) on Austraalia kunstnik, teatritegija, näitleja, tantsija ja lavastaja. 

Pärast bakalaureusekraadi (BPA) omandamist Lääne-Austraalia etenduskunstide akadeemias (WAAPA) tunnustati teda “Up and Coming Director” auhinnaga (2019). Tema töid ja lavastusi on etendatud kogu Austraalias. Ta tegi kaastööd kaheksale  Perth Fringe World Festivali lavastusele vaid nelja aasta jooksul ja pälvis  kaks Theatre Weekly auhinda tööde “ With Fire In Her Heart: The Edith Cowan Story” (2021) ja “3°” (2020), millest viimase ta lavastas. Ta on teinud koostööd tuntud truppidega Dead Puppet Society Academy ja The Farm, mis viis teda festivalidele  Brisbane’i (2020) ja Perthi  (2022). 

Enne Euroopasse kolimist töötas ta noortega Barking Gecko Theatre Company’s ja viis ellu oma isikliku projekti “Wild Places Elsewhere” (2021).

Tema praegune loometegevus on pühendatud interdistsiplinaarse kunsti piiride nihutamisest erinevatest mängudest lähtudes.  Valmistudes lõpetama magistriõpinguid kaasaegsete etenduskunstide erialal (CPPM) Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, naudib ta rohkem kui kunagi varem lähtumist nähtamatust jõust, kehast kui lõppematust allikast ja alustamist tundmatusest.