Iveta Pole
MESILASE ASI


 

Lavastaja IVETA POLE (LAT)
Video KATRĪNA NEIBURGA (LAT)
Helilooja ANNA ĶIRSE (LAT)
Helikujundaja ANDRO MANZONI (CRO)
Valguskunstnik PRIIDU ADLAS (EST)

Hääl: JANIS KOKINS (Latvian Radio Choir), trummid: KASPARS KURDEKO, kontrabass: REINIS OZOLINS

Etendajad KEITHY KUUSPU (EST), LEA SEKULIC (CRO), SEOHWON JI (KOR), JOHHAN ROSENBERG (EST), LIISA SAAREMÄEL (EST), JETTE LOONA HERMANIS (EST).

VJ/ 3D filter EMER VÄRK
Mesinik ERKI NAUMANIS

Esietendus 13.06.2021 Kanuti Gildi SAAL’is.

 

Sünnib mesilasema.
Mesilasema läheb päikese kätte.
Lendan nii kaugele kui võimalik päikese poole, kuhu kuulun…

Reaalsuse jagamatus viitab igavesti avarduvale elu ringkäigule. Aktiivne elu manifestatsioon, meie eksistents, on tähenduslikum kui voolude, süsteemide ja võrgustike inimmaastik. Segameedia-lavastus tegeleb selle keeruka reaalsusega mesilaste metafoori kaudu. Metafoor avaldub lavastuses läbi kolme tüübi: mesilasema, isasmesilane ja töömesilane.

Mesilasemaks saamine on õnneasi. Ta valitakse vastsete arengu algjärgus ja toidetakse mesilasema toitepiimaga. Mesilasema lahkub tarust üks kord elus –  paarumislennuks. Ta on paljunemiskeskus ja matriarhaalse taru ema. Mesilasemata tarus muutub elu kaootiliseks.

Isasmesilastel on elus ainult üks eesmärk: mesilasemaga paarumine ja geneetilise materjali edasiandmine. Igal päikesepaistelisel pärastlõunal lendab ta tarust välja tegevust otsima. Salapäraseks jäänud viisil leiab ta tee mesilaste paaritumiskohta ja lendab selle õhus asuva külgelöömispaiga kohal, oodates noore mesilasema ilmumist.

Need kaks on teineteisele loodud. Lillede väikeste sõprade eskortteenus koidust ehani: töömesilased toituvad just nendest taimeosadest, mis on armastusest täielikult läbi imbunud. Mesilased loobuvad individuaalsest armastusest, et pakkuda armastust kogu mesitarus. Naissoost töömesilased seisavad mesilaspere kasvu ja püsimise eest.