99-tunnine kestvuslavastus

KUHU MINEK


 

Lavastajad: Simona Gonella (Itaalia) ja Peader Kirk (Suurbritannia)
Autorid-esitajad: EMTA kaasaegsete etenduskunstide rahvusvahelise magistrantuuri tudengid Agnes Oberauer (Austria), Iveta Pole (Läti), Joonas Tagel (Eesti), Keithy Kuuspu (Eesti), Lea Sekulic (Horvaatia), Liisa Saaremäel (Eesti), Marshall Stay (Austraalia), Martina Buhagiar (Malta), Paolo Panizza (Itaalia), Ragnar Uustal (Eesti), Seren Oroszvary (Austraalia), Simona Medolago (Itaalia), SeoHwon Ji (Lõuna-Korea), EMTA lavakunsti osakonna füüsilise teatri magistrant Sylvia Köster (Eesti) ja EMTA doktorant Giacomo Veronesi (Itaalia).
Lavastaja assistent: Giacomo Veronesi (Itaalia)
Kunstnik: Emer Värk
Heliooja: Eduardo Agni (Brasiilia)

Helitehnik: Raido Linkmann
Valguskunstnikud: Rommi Ruttas ja Priidu Adlas
Video/Striiming: Mikk-Mait Kivi 

Operaatorid: Ilus Hõbe, Mihkel Oksmann, Evely Tamfeld
Kostüüm: Moonika Lausvee

Etenduse juht: Katrin Arendi
Projektijuht: Maarja Kalmre
Produtsendid: Jüri Nael ja Liina Jääts
Kaasprodutsendid: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Kanuti Gildi SAAL, eˉlektron

 

Esietendus: 1. september 2020 EMTA kontserdi- ja teatrimaja 

Lavastuse valmimist on toetanud Eesti Kultuurkapital ja Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fondi kaudu (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia projekt EMTASTRA).

Täname:

Ülar Mark, Tiina Naarits-Linn, Ruth Maria Roosi-Ott, Erik Naumanis, Kristina Pashkevicius, Lennart Lennuk, Allan Pill, Erki Naumanis, Juhan Raud, Heili Sibrits, ajaleht Postimees, Sakala 3 teatrimaja. 

Pärast seda hetke … või ikkagi sel hetkel. Siin ja praegu, igal sekundil muutuvas, iga inimese jaoks erinevas.
Me elame. Me elame kokku ja lahku. Sisse ja välja. Kaasa ja läbi. Elame üle.
Kuidas iganes… Aga see hetk küsib küsimusi.
Kuidas kokku saame, kes meiega on, kuidas jagada, mis meil on. Üheskoos.
Siin ei ole lihtsaid vastuseid. Me võtame ette, võtame käsile, võtame aega, võtame kokku ja kutsume sind endaga. Me tahame uurida, jälgida, kaevuda, süveneda, sondeerida, urgitseda, usutleda, puurida, mõõta, seirata, tudeerida, tuhnida, takseerida, välja peilida. Me tahame nende küsimustega vaeva näha. Siin on tööd, mida teha.
99 tundi.
Koos olemist, otsimist, läheduse loomist ja ühenduses püsimist, andmist ja vastu võtmist, vaatamist, tajumist, kuulamist. Non-stop.
99 tundi.
Me kõnnime serva peal ega ütle kunagi, et oleme valmis. Ei ütle, et pole valmis. Ei ütle, et mäng on läbi.
Meie jätkame vahetpidamata. Allaandmata. Hinda alandamata. Närtsimata. Nõrkemata ja nõrkedes. Raugemata ja raugedes. Närtsimata.
Maraton. Peatumata. Peatumata.
99 tundi.
Sina võid tulla ja minna. Jää nii kauaks, kui soovid.
Tule ja vaata. Tule ja mine. Tule ja jaga. Tule ja jää.
Tõmba ennast kerra ja ole.
Palun ole meie külaline.

 

Simona Gonella on vabakutseline lavastaja ja dramaturg, kelle huvide keskmes on nüüdisdramaturgia, klassikute kohandamine, koosloomemeetod ja etenduskunst. Ta on kirglik õpetaja ja rändur ning tegeleb sageli mõlemaga paralleelselt (muuhulgas Kuninglikus Draamakunstiakadeemias (RADA, London), FIT festivalil Luganos, Milano teatrikoolis, ERT teatrikoolis Modenas). Ta on lavastanud Itaalias, Suurbritannias, Rumeenias, Hispaanias, Šveitsis. Dramaturgina töötab ta koos Šveitsi trupiga Trickster-p (.h.g, B, Twilight, Nettles ja Book is a Book is a Book) ja Itaalia lavastaja Carmelo Rificiga. Dino Audino kirjastus andis hiljuti välja Simona Gonella lavastamise käsiraamatu „Introduzione alla regia teatrale”. Simona Gonella on ka professionaalne nõustaja ning töötab couchi ja koolitajana. 

Peader Kirk on etendus- ja helikunsti alal tegutsev lavastaja ja kunstnik. Tema loomingut on Londonis esitletud Southbank Centre’s ja The Institute of Contemporary Art’is, samuti Ateenas, Torinos ja Hong Kongis. Peaderi tööde hulgas on intiimseid kohtumisi väikestes ruumides ja suuremahulisi töid linnakeskkonnas – ning kõike, mis nende vahele mahub. Sageli on tema töö lähetepunktiks kohtumised erinevate kogukondadega, meie suhtumine erinevustesse ning meie võime muuta ja muutuda. Peader Kirk töötab ka BBCi noortele kirjanikele suunatud programmi juures ja juhendab noori kunstnikke Manchesteri hÅbis. 2000. aastal rajas Peader rühmituse Mkultra Performance ja tema kirjutis „The Performative Museum and the site constructive work of Mkultra” ilmus Routledge’i kirjastuse väljaandes Performance Research Journal 2013. aastal. Kirk tegutseb aktiivselt areneval hiphopteatri väljal ning on selles valdkonnas teinud koostööd Londoni Albany Theatre ja Manchesteri Contact Theatre’ga. 

Eduardo Agni on Brasiiliast pärit uuendusmeelne helilooja ja kitarrist, kes on välja arendanud ainulaadseid kitarrimängimise tehnikaid. Agni on produtseerinud hulgaliselt muusikat dokumentaalfilmidele, teatrilavastustele ja nüüdistantsu projektidele ja salvestanud instrumentaalmuusikat tuntud muusikutega kogu maailmast. Ta on esinenud rohkem kui kolmekümnes riigis.

 

Kajastused meedias

Ei! See ei saa olla vastus. Postimees. Ott Karulin (18.09.2020)

Arvustus. Ka juhuslikest pusletükkidest võib tulla pilt. ERR kultuur. Saara Liis Jõerand (16.09.2020)

Liisa Saaremäel kestvuslavastusest: ma pole kindel, kas seda kõike praegugi hooman. ERR kultuur, allikas “Ringvaade” (8.09.2020)

Jüri Nael 99-tunnisest kestvuslavastusest: pärast isolatsiooni ei tahtnud 2-tunnist lavastust teha. ERR menu, allikas “Ringvaade” (1.09.2020)

Intervjuu: Jüri Nael – EMTA kaasaegsete etenduskunstide magistrantuuri tudengid toovad lavale 99-tunnise kestvuslavastuse „Kuhu minek“. Kuku Raadio Ärataja (1.09.2020)

Täna esietendub 99-tunnine kestvuslavastus „Kuhu minek“. Eesti Päevaleht (1.09.2020)

Täna esietendub 99-tunnine kestuslavastus. Postimees (1.09.2020)

Maratonlavastus töötab näitlejate ja publiku kannatlikkusega. Postimees (25.08.2020)