DongBin Lee

DongBin Lee (1988) on traditsiooniline Korea kunstnik, etenduskunstnik ja näitleja. Ta õppis Chung-Angi ülikooli pärimuskunstide osakonnas etenduskunstide erialal.

DongBin kannab edasi Bongsani maskitantsu traditsiooni, mis on silmapaistev Korea pärimuskunsti nähtus. Ta oli aktiivne erinevates žanrites, nagu teater, pärimuskultuur ja tants, ning tegeles oma kunstipraktika piiride laiendamisega. Tõsisem loominguline tegevus sai hoo sisse alates 2019. aastast. Ta on töötanud koos paljude kaastööliste ja professionaalsete kunstnikega ning saanud suurepärase tagasiside osaliseks.

2020. aastal valiti DongBin Soulis Namsan Gugaki keskuse poolt korraldatud kunsti toetamise projektis nooreks pärimuskunstnikuks ning 2021. aastal pärjati ta Korea Kultuuri ja Kunstide komitee poolt etenduskunstide valdkonna nooreks tegijaks.

Ta soovib luua etendust, mida tõlgendatakse ja transformeeritakse publikust mitmekülgselt läbi kehameele ja liikumise suhtlusmeetodi. Samuti soovib ta põhjalikult uurida, miks inimesed eksisteerivad. On suur huvi individuaalsete, sotsiaalsete ja inimsuhete vastu, mis viivad teie, minu ja kogukonnani. DongBin Lee loominguliste etteastete hulka kuuluvad “Unboxing part2 (2021)”, “Unboxing (2020)” ja “Olen kurb inimeste olemasolu pärast (2019).”

dongbin.lee@eamt.ee

actordevin@naver.com