Foto: Marshall Stay

Joonas Tagel

Joonas Tagel (1990) on Eesti etendus- ja tantsukunstnik. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia (TÜ VKA) etenduskunstide osakonna tantsukunsti erialal ning on omandamas kaasaegsete etenduskunstide (CPPM) magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Magistriõpingute käigus avanes etenduskunst Joonase ees senikogetust tunduvalt laiema spektrina, mistõttu tuli ennast kunstnikuna taasleida. See viis varasemate kogemuste lõimimiseni hiljemõpitud praktikatega, et arendada oma loomingut uutes suundades. Aastatel 2015-2017 õpetas ta kaasaegset tantsu TÜ VKA-s ja aastatel 2017-2020 Tallinna Balletikoolis.

Looja ja etendajana on ta tegutsenud peamiselt vabakutselisena ja teinud koostööd mitmete tunnustatud teatrite/kunstnikega paarikümnes lavastuses nii Eestis kui ka välismaal. Viimasel ajal on ta teinud kaasa Jarkko Partaneni ja Anni Kleini lavastuses „Fluids” (Sõltumatu Tantsu Lava / WAUHAUS), osalenud lavastuse “Celebration piece” (Tallinna Tantsuteater) loomises (koos Jack Trayleniga), Kadri Sireli lavastuses “Aiapäkapikk” (Sõltumatu Tantsu Lava), Peader Kirki ja Simona Gonella 99-tunnises kestvuslavastuses “KUHU MINEK” (CPPM, Kanuti Gildi Saal, Elektron.live) ja helirännak-projektis “Walking Together Alone” koostöös Helgard Haugi ja Imanuel Schipperiga (Rimini Protokoll).