Foto: Kymbali Williams

Kirte Jõesaar

Kirte Jõesaar (1996) on Eesti tantsu- ja etenduskunstnik. Ta on lõpetanud Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala 2021. aastal ning õppinud vahetusüliõpilasena Berliini Kunstiülikooli tantsukeskuses (HZT).

Kunstnikuna kompab ta piire igapäevaelu, meelelahutuse ja kõrgkultuuri vahel, ammutades inspiratsiooni triviaalsetest märkamistest, mis oma traagilisuse, absurdsuse ja/või esteetilisuse tõttu kaalukana näivad. Kontekstide nihutamise ja vahetamise, kihtide üksteise otsa ladumise, olukorra osiste lahtiharutamise ja teistpidi kokku liimimise, võimendamise ja tasandamise kaudu püüab ta mitmetähenduslikke visuaalseid metafoore luues tuttavlikku laiendada ning olulist üldistada..

Viimatine suuremahuline lavastajatöö “Olmeoopus neljale kehale” (2021) lahkas argielu pisemaid ja suuremaid traagikaid: pingutusi, pusimisi, nurjumisi ja paratamatust. Käesoleval aastal on ta pakkunud lohutuskabineti vastuvõtu teenust, mis lubab küll mitte ühtegi probleemi ära lahendada, ent siiski omal moel turgutavalt mõjuda.

Etendajana on Jõesaar teinud koostööd Anni Zuppingu, Keithy Kuuspu, Elina Masingu, Renate Keerdi, Erik Alalooga, Ruslan Stepanovi, Antonija Livingstone’i, Lawrence Malstafi, Jimmy Offessoni ja mitmete teistega.

Vahel juhendab töötubasid ja on avaldanud ühe artikli.

Kontakt:

kirtejoesaar@gmail.com

www.kirtejoesaar.com