Foto: Marshall Stay

Keithy Kuuspu

Keithy Kuuspu (1994) on noor etendus- ja tantsukunstnik Tallinnast. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi koreograafia õppekava (BA) ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kaasaegsete etenduskunstide (CPPM) õppekava (MA). Alates septembrist 2021 õpib ta Eesti Kunstiakadeemias keraamika erialal (MA).

Oma loomingus keskendub Keithy reaalsuse definitsioonile ja selle piiride uurimisele, toetudes (primitiivsele) inimloomusele, argistele struktuuridele ja mõjule, mida ühiskond avaldab üksikisikutele. Tema fookus on protsessil – nii enne kui pärast tulemit – ning protsessiga kaasnevas eneseloomises.

Juunis 2021 esietendus Sõltumatu Tantsu Laval tema lavastus “Läbi Kukkumine”, mis oli ühtlasi ka tema CPPM õppekava lõputöö. Ta on teinud kaasa Peader Kirki ja Simona Gonella 99-tunnises lavastuses „KUHU MINEK. Where do we go from here“ (CPPM, Kanuti Gildi Saal, Elektron.live) ning Jarkko Partaneni ja Anni Kleini lavastuses “Fluids” (WAUHAUS, STL). Veebruaris 2020 uuris ta koos Martina Georginaga Kanuti Gildi Saali Püha Vaimu residentuuris pildi loomise protsessi ning selle sees olevaid/tekkivaid võimu struktuure.