Täna saab Jennifer Baggi lavastuse „Pall on elu“ esietendusega avapaugu juunikuuni vältav Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rahvusvaheline kaasaegsete etenduskunstide festival CPPM Manifestal. „Punased kaardid, kollased kaardid, oranžid kaardid, sinised. Kelle käes on käsiraamat ja kuidas see sinusse puutub?“ Otsinguline Austraalia etenduskunstnik Jennifer Bagg toob oma magistriõpingute lõputööna lavale igavese mõtiskluse teemal kunst versus sport. Etendused tänasest 15. märtsini EMTA black boxis. Autor-lavastaja Jennifer Bagg (Austraalia), valguskunstnik Rommi Ruttas, helikujundaja Jürgen Reismaa (Von Krahl), Ere Kama ja Kadri Joala (EKA), etendajad Katia Skylar (Soome), Elo Järv (Eesti), Erko Sild (Eesti) ja Edward Skaines (Austraalia). Lavastus valmib koostöös Von Krahli teatriga ja selle valmimist toetab Eesti Kultuurkapital.

Tänavune festivali programm esitleb 14 noore etenduskunstniku loomingut, kes tulevad 11 riigist: Jennifer Bagg (Austraalia), DongBin Lee (Lõuna-Korea), Rebecca Green (Ameerika Ühendriigid), Amy Reade (Inglismaa), Javier Cárcel Hidalgo-Saavedra (Hispaania), Katia Skylar (Soome), Misia Żurek (Poola), Rasmus Jensen (Taani), Sofia Filippou (Kreeka), Kymbali Williams (Ghana/Inglismaa/Eesti), Britt Kõrsmaa, Elo Tuule Järv, Kirte Jõesaar, Kreete Tarmo. Kõik projektid valmivad spetsiaalsest festivali jaoks, seega tuleb festivali raames esiettekandele 14 uuslavastust, millega antakse rohkem kui 60 etendust. Järgmine esietendus, Dongbin Lee „Osta mind“ toimub juba 29. märtsil EMTA black boxis.

CPPM Manifestal on ellu kutsutud selleks, et Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kaasaegsete etenduskunstide magistrandid saaksid pärast kaheaastast maailma tipptegijate käe all õppimist astuda rahvusvahelisele areenile ja tutvustada oma loomingut nii Eesti kui ka rahvusvahelisele publikule, kuraatoritele ja produtsentidele. Eelmise festivali raames, mis toimus 2021. aastal, sündisid muuhulgas Liisa Saaremäeli „Tiny Home Productions Presents: Suurem kui elu“ (koostöös ULMiga), mis sai 2022. aasta teatriauhinna etenduskunstide kategoorias ja Keithy Kuuspu „Läbi kukkumine“ (koostöös STLiga), mille eest ta pälvis Kristallkingakese auhinna ja nominatsiooni parima tantsulavastuse kategoorias. Paolo Panizza jõudis oma lavastusega „Por Toi“ Veneetsia 2022. aasta teatribienaalil noorte lavastajate kategoorias finaali. Põnevaid elamusi pakub festivali programm ka sel korral, viies publiku lisaks juba teada-tuntud saalidele (Von Krahl, Kanuti Gildi SAAL, Viimsi Artium, Ringlava) ka seniavastamata mängupaikadesse (Ungru lossi varemed, Kiviõli tuhamäed, Pirita TOP bassein, Tallinna linnaruum ja erinevad pop-up galeriid).

Vaata festivali kogu programmi SIIT. 

Kohtumiseni festivalil!