Foto: Mark Raidpere Foto: Mark Raidpere

EMTA lavakunsti osakonna 30. lennu muusikaline lavastus “500 aastat lauluga. Madrigalist stepini” esietendus Arvo Pärdi Keskuse saalis 28. aprillil 2022. Oma viimases ühises lavastuses lendleb 30. lend läbi viie sajandi, teejuhiks muusika.

Mida on siinmail lauldud, kelle pilli järgi tantsitud? Mis on täiesti meie oma, mis võõras, mis üleilmne? Mida on siia toodud, mida laia maailma viidud?

Kas me oleme ääremaa, või, nagu on öelnud Marju Lepajõe: „Me võiksime võtta hoiaku, et me oleme tegelikult keskel. Me ei ole mitte ida ja lääne vahel, vaid meist lähtuvad ida ja lääs /—/.”

Need on killud kirevast muusikaajaloo mosaiigist, üks pilguheit. Kavas on nii a cappella laulmist kui ka pillilugusid, tantsu ja tralli, ütlemisi ja jutlemisi.

Lavastaja ja muusikajuht Riina Roose
Kunstnik Anu Konze
Liikumisõpetajad Eve Mutso-Oja, Kädi Metsoja, Allar Valge, Indrek Sammul
Valguskujundaja Priidu Adlas

Laval EMTA lavakunsti osakonna 30. lennu üliõpilased Hardo Adamson, Maria Ehrenberg, Marta Aliide Jakovski, Elo Tuule Järv, Maria Teresa Kalmet, Alden Kirss, Merlin Kivi, Karel Käos, Maria Liive, Maarja Mõts, Jass Kalev Mäe, Hardi Möller, Tuuli Maarja Põldma, Erik Richard Salumäe, Margaret Sarv, Mark Erik Savi. Tekstitugi Roos Lisette Parmas.

Täname lauluõpetajaid Sirje Medelli ja Anne-Liis Polli!

 

Ainult seitse etendust Arvo Pärdi Keskuses! Piletid on müügil Fientas, kuni kohti jätkub.