EMTA kaasaegsete etenduskunstide magistrikursus (CPPM) alustab 6. märtsil uut semestrit, mis toob taas Eestisse etenduskunstide tipptegijad. Õpitubade lõpus toimuvad juba traditsioonilised avatud tunnid, kus kõigil huvilistel on võimalik heita pilk nimekate etenduskunstnike proovi- ja treeningsaali. 

Kevadsemestril viivad meistrikursusi läbi Ultima Vez (Belgia), Theatre RE (Prantsusmaa/Suurbritannia), Gecko teater (Suurbritannia), Song of the Goat (Poola), Fran Barbe (Austraalia), Electric Company Theatre (Kanada). Taaskord on õpituba andmas ka Peader Kirk (Suurbritannia), kes 2020. aastal lavastas EMTA ja Kanuti Gildi SAALi ühisprojektina 99-tunnise kestvuslavastuse „Kuhu minek“.

Ka sel semestril jätkame sarjaga CPPM EXPROMT, kus tudengid astuvad üles erinevate etenduskunsti vormide ja teemadega eksperimenteerides. Eriliseks teeb need sündmused lühike ettevalmistusaeg ja pidevalt muutuv formaat, mis paneb nii esinejad kui ka publiku silmitsi ootamatustega ja kutsub üles etenduskunstide piiride pidevale nihutamisele ja ümbermõtestamisele. Valmis tuleb olla kõigeks, sest mitte kunagi ei tea, mis päriselt juhtuma hakkab ja kuidas see välja kukub. Aga see mis juhtub, juhtub vaid korra ega kordu iialgi,” tutvustab eelseisvaid ülesastumisi magistriõppe juhtiv professor Jüri Nael

Lisaks avatud tundidele ning CPPM EXPROMTile, jõuab juulikuus publiku ette lavastus „Maavärin Tšiilis”, mille lavastavad Kim Collier ja Greg Spottiswood Electric Company Teatrist (Kanada). See on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Viimsi ARTIUMi koostöölavastus, mis esietendub 6. juulil EMTA black box‘is. Lavastuse kunstnik on Kairi Mändla, helilooja Ardo Ran Varres, valguskunstnik Rommi Ruttas

 

Kavaga saab tutvuda Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kodulehel www.eamt.ee/cppm ning CPPMi Facebooki lehel https://www.facebook.com/mastersincppm.

Kõik publikule avatud sündmused toimuvad EMTA black box’is.