Esmaspäeval, 1. novembril algas üliõpilaste vastuvõtt Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kaasaegsete etenduskunstide erialale (CPPM). Vastuvõtuperiood kestab 31. jaanuarini 2022 ning vastuvõtukatsed toimuvad alates 7. märtsist kuni 17. aprillini üle maailma erinevates linnades: Tallinnas, Berliinis, Milanos, Londonis, Soulis ja Melbourne’is.

EMTA kaasaegsete etenduskunstide eriala magistritaseme õpe toimub inglise keeles. Õppetööd viivad läbi rahvusvaheliselt tunnustatud lavastajad, koreograafid, etenduskunstnikud ja kompaniid tervest maailmast: Anne Bogart (USA), Olivier de Sagazan (Prantsusmaa), Juan Dominguez (Hispaania), Kim Coller (Kanada), Theodoros Terzoupoulos (Kreeka), Guillaume Pige (Inglismaa), Stacy Makishi (Hawaii, USA), Tadashi Endo (Jaapan), Fran Barbe (Austraalia) ja paljud teised.

Õppetööd juhib kaasaegsete etenduskunstide juhtiv professor Jüri Nael.

Kaasaegsete etenduskunstide eriala on loodud usus, et noorte etenduskunstnike arengut toetavad eelkõige kohtumised inspireerivate kunstnikega ning võimalus kogeda lähedalt ja ausalt nende loomeprotsessi. Kandideerima on oodatud kõik etenduskunstnikud, kes soovivad end arendada ja ka ümber mõtestada või vaidlustada oma senist erialast praktikat. Ülemine vanusepiirang puudub ning uksed on eriti avatud neile, kel juba esineja ja loojana kogemus ette näidata.

2021. aasta kevadel lõpetas kaasaegsete etenduskunstide eriala esimene lend: 12 üliõpilast 8 riigist. Nende lõputöödest sündis rahvusvaheline etenduskunstide festival CPPM Manifestal, mis toimus maist juunini ja mille raames anti üle 70 etenduse erinevais paigus üle Tallinna.

2022. aastal võtab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kaasaegsete etenduskunstide erialale vastu 18 uut üliõpilast.

Tutvu ka kaasaegsete etenduskunstide eriala värskelt uuenenud veebilehega SIIN.