Juba täna, 6. septembril kell 19 toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia black box’is EMTA kaasaegsete etenduskunstide magistrantuuri esimene CPPMi Avatud Tund, mida viib läbi koreograaf, lavastaja ja etenduskunstnik Mart Kangro. Avatud tunni järel toimub ka ingliskeelne vestlus Mart Kangroga, mida viib läbi Giacomo Veronesi. Sissepääs on Sakala tänava poolt, uksed avatakse kell 18.30.

Mart Kangro on vabakutseline koreograaf, lavastaja, tantsija. Ta keskendub oma töödes inimkeha ja liigutuse tähenduslikkusele teatris kui semiootilises aegruumis ning lavasituatsiooni olemuslikele küsimustele. Viimastel aastatel on ta toonud lavale töid ka draamanäitlejatega, kus ta ise esinejana lavale ei astu (Teater NO99s, Von Krahli Teatris, samuti Moskvas). Kangro on pälvinud oma tööde eest ridamisi auhindu ja äramärkimisi nii Eestis kui ka välismaal.

Kaasaegsete etenduskunstide magistriõpe (CPPM) asetab õppeprotsessi keskmesse praktilise õppe maailma tipptegijatega. Üliõpilased töötavad põnevate lavastajate, koreograafide, etenduskunstnike ja truppidega kogu maailmast, et edendada aktiivse koostöö ja -loome abil oma loomepraktikaid. Meile on väga oluline, et kõik need ägedad tudengid, kes CPPMi õppekaval õpivad ja need maailma tipptegijad, kes Eestisse neid õpetama tulevad, ei jääks vaid akadeemia nelja seina vahele. CPPM Avatud Tund on ürituste seeria, kus kõigil huvilistel on võimalik heita pilk muidu peidus hoitud proovi- ja loomeprotsessidesse. Iga avatud tunni lõpus toimub ka intervjuu külalisega, et veelgi enam nende loomingu tagamaid avada.