EMTA lavakunstikooli X lennu vilistlased Elmar Trink, Katrin Nielsen, Anu Lamp ja Aivar Simmermann asutasid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Fondi juurde EMTA lavakunstikooli allfondi. Allfond loodi tulevaste Meistrite toetuseks ja tänutundes oma Õpetajate vastu. Fondi eesmärk on toetada EMTA lavakunsti osakonda läbi üliõpilastele stipendiumite maksmise, loominguliste ja teadusprojektide toetamise ning osakonna muude tegevuste rahalise toetamise vastavalt allfondi komisjoni otsustele. EMTA Fondi nõukogu nimetas allfondi asutajate ettepanekul allfondi komisjoni prof Anu Lambi, Elmar Tringi, Merle Karusoo ja Jaak Printsi.

Esimeste sihtannetustena on allfondi laekunud tulu Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi poolt 21. mail 2021 korraldatud avalikult oksjonilt, kus läksid müüki Voldemar Panso 100. sünniaastapäevale pühendatud näitusel „Loodusemees Panso“ eksponeeritud fotod. Tegemist oli ajastu vaimu kandvate fotodega teatrimees Voldemar Panso teisest kirest – Eesti Looduskaitse Seltsi tegemistest. EMTA Fond ja lavakunsti osakond tänavad Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ning kõiki heategevuslikul oksjonil osalenuid, tänu kellele kogunes 28 foto müügist lavakunsti osakonna toetuseks 2372 €.

Kõigil soovijail on võimalus toetada lavakunsti üliõpilasi ja osakonna tegevust, kandes toetussumma SA Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Fondi arveldusarvele nr EE817700771002881352 LHV Pangas, märkides makse selgitusse „Annetus EMTA lavakunstikooli allfondi“.

EMTA Fondile tehtud annetused on tulumaksusoodustusega. Tulumaksuvabastuse tagamiseks palume annetuse juurde märkida annetaja isikukood (füüsilised isikud) või registrikood (juriidilised isikud).

Täpsem info: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Fond

Marko Lõhmus
SA Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Fondi tegevjuht
fond@eamt.ee

EMTA lavakunsti osakond
lavakunst@eamt.ee
6675 800

Foto Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi näituselt „Loodusemees Panso“. Foto nr 14, Kassari tuli.