Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia avaldas Ukrainale toetust, korraldades pühapäeval, 6. märtsil kell 12.00 EMTA suures saalis heategevuskontserdi.

Avasõnad lausus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor Ivari Ilja, kõnelesid haridus- ja teadusminister Liina Kersna ning EMTA üliõpilane, Eesti Üliõpilaskondade Liidu asejuht Kristin Pintson.

Ukraina ja eesti autorite loomingut esitasid EMTA koor ja kammerorkester kooridirigeerimise õppejõu Hirvo Surva ning üliõpilaste Ode Pürgi ja Valle-Rasmus Rootsi juhatamisel, Oksana Lohinova (klaver) ja Elena Bražnik (sopran, Rahvusooper Estonia), Georg Maaten (viiul), Erki Pärnoja (elektrikitarr), luuletaja Katya Novak-Botnar, Vene Teatri näitlejad Aleksandr Žilenko, Dmitri Kosjakov, Anna Sergejeva-Marvina, Viktor MarvinAnastassia Tsubina-Aleksejeva, Ivan Aleksejev ning lavakunsti osakonna õppejõud Lembit Peterson, Indrek Sammul, Külli Teetamm, Anu Lamp ja 30. lennu üliõpilased. Kontserdi lavastas lavakunsti üliõpilane Marta Aliide Jakovski.

„Oma kontserdiga soovime toetada Ukrainat ja ukrainlasi, kes äärmuslike kannatuste ja katsumuste hinnaga võitlevad oma vabaduse ning kogu Euroopa inimväärse tuleviku nimel. Täna on iga südametunnistusega inimese kohus neid aidata ja toetada,“ sõnas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor Ivari Ilja.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Fond annetas kogu piletitulu Eesti Punase Risti abiga Ukraina elanike toetuseks. Samuti oli võimalik annetustelefonide kaudu ja kohapeal sularahas annetada Eesti Pagulasabile Ukraina põgenike abistamiseks.

Heategevuskontserdi otseülekanne oli jälgitav ERRi kultuuriportaalist ja EMTA YouTube’i kanalist.