Etenduskunstide võrgustiku kohtumine 17.03.2019 Eesti Kunstiakadeemias. Foto: Grete Nellis

17. märtsil 2019 toimus järjekordne etenduskunstide võrgustiku kohtumine, mida võõrustas sel korral Eesti Kunstiakadeemia.

Ühe laua taga kokku Eesti Kunstiakadeemia stsenograafia, TÜ Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide, Tallinna Ülikooli koreograafia ja filmiõppe ning EMTA ooperistuudio ning lavakunstikooli esindajad. Neile lisandusid seekord EMTA heliloomingu, improvisatsioonilise muusika ja kaasaegsete etenduskunstide osakonna, Tartu Ülikooli teatriteaduse ning TLU IKUMUMU õppekava esindajad.

Võrgustiku kooskäimiste eesmärk on saada ülevaade teineteise tegemistest ja arengusuundadest, leida viise viljakaks koostööks ning lahendada ühiseid murekohti.

Muude teemade hulgas arutati tulevaste uute õppekavade suundmusi, mis toob kaasa hübriidoskuste õpetamise ja hõlmavamate erialaprofiilide loomise.

Eraldi teemaks kujunes üliõpilaste ja õppejõudude liikumine nii välismaal kui ka Eesti ülikoolide vahel. See võimaldab täiendada tudengite erialast õpet teistes valdkondade uuenduste ja ideedega.

Fookusesse kerkis ka paljusid erialasid ühendav filmiõpe ja selle täiustamine. Küsimus oli, kuidas arendada filmirežissööride, operaatorite ning näitlejate vahelist koostööd ning tagada parem teineteisemõistmine kõigi võtteplatsil töötavate inimeste vahel.

Järgmine kohtumine toimub 27. aprillil 2019 Viljandis Tantsunädala raames toimuval ümarlaual.

Etenduskunstide võrgustiku arendamisele aitab kaasa Euroopa Regionaalarengu Fond (Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia ASTRA projekt EMTASTRA).