Täna, 8. juunil tähistab oma 75. sünnipäeva Ingo Normet!

Ingo Normeti panus muusika- ja teatriakadeemia lavakunsti osakonda – lavakunstikooli – ja Eesti teatrisse on kaalukas: sinna kuulub lavakunstikooli juhtimine aastatel 1995–2011, pühendunud pedagoogitöö mitmekümne aasta vältel ja nelja lennu: XVI, XIX, XXI ja XXIII juhendamine, ametliku lavastajaõppe käivitamine, ka teatrialase raamatukogu loomine EMTA raamatukogu filiaalina ning kirjastustegevuse eestvedamine, samuti arvukad lavastused paljudes Eesti teatrites.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pere koos Ingo Normeti õpilaste ja õpilaste õpilastega soovib kogu südamest palju õnne, tervist ja rõõmu!

Soovitame Ingo sünnipäeva puhul lugeda Sirbis Laur Kaunissaare sulest ilmunud artiklit “Suur liberaal” ja vaadata täna õhtul kl 19.45 ETV-st “Kohtumist Ingo Normetiga” ehk intervjuud Margus Saarele 2016. aastast.

ERRi kultuuriportaalis näeb Ingo Normeti portreevideot, mis valmis veebruarikuus Ingole Kultuurkapitali elutööpreemia andmise puhul ning kus kõnelevad Ingo Normeti õpilane ja EMTA lavakunsti osakonna peakoordinaator Jaak Prints, Ingo Normeti kauaaegne kolleeg ja lavakunsti osakonna õppejõud Liina Jääts, samuti Ingo Normeti õpilane, näitleja ja lavastaja Kersti Heinloo ning teatrivaatleja Pille-Riin Purje.