4. veebruaril 2021 kuulutati välja Eesti Kultuurkapitali elutööpreemiate ja valdkondade peapreemiate laureaadid. Näitekunsti sihtkapitali elutööpreemia pälvis EMTA lavakunstikooli emeriitprofessor Ingo Normet suure panuse eest teatrikunsti, poole sajandi pikkuse lavastajaloomingu eest paljudes Eesti kutselistes teatrites ja Teleteatris ning pedagoogilise töö eest lavakunstikooli õppejõuna ja kooli juhatajana.

Ingo Normeti panus EMTA lavakunstikooli ja Eesti teatrisse on kaalukas: sinna kuulub kooli juhtimine aastatel 1995–2011, pühendunud pedagoogitöö mitmekümne aasta vältel ja nelja lennu juhendamine (XVI, XIX, XXI ja XXIII lend), ametliku ja süsteemse lavastajaõppe käivitamine, ka lavakooli raamatukogu loomine ja kirjastustegevuse eestvedamine, samuti arvukad lavastused paljudes Eesti teatrites.

Näitekunsti valdkonna peapreemia pälvis EMTA professor Jüri Nael võimatu võimalikuks tegemise eest EMTA rahvusvahelise kaasaegse etenduskunsti õppekava (Contemporary Physical Performance Making) algataja ja väsimatu eestvedajana.

ERRi kultuuriportaalis näeb Ingo Normeti portreevideot, kus kõnelevad EMTA lavakunstikooli peakoordinaator Jaak Prints, õppejõud ja teatriuurija Liina Jääts, Ingo Normeti õpilane, näitleja ja lavastaja Kersti Heinloo ning teatrivaatleja Pille-Riin Purje.

Intervjuud Jüri Naelaga “OPi” erisaates näeb siin.

Kõik Kultuurkapitali elutööpreemiate, peapreemiate ja aastapreemiate laureaadid leiab Kultuurkapitali lehelt.