Jaapani Suursaatkonnal Eestis, Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudil ja Tartu Ülikoolil on rõõm paluda Teid lavastaja Izumi Ashizawa loengutele jaapani traditsioonilise teatri ja jaapani ruumikontseptsiooni teemal:

19. novembril kell 16.15–17.45 toimub Tallinna Ülikoolis (Uus-Sadama 5, M-218) loeng „Jaapani traditsioonilise teatri mõju Izumi Ashizawa teostes“,

20. novembril kell 16.15–17.45 on Tartu Ülikoolis (Jakobi 2–226) loeng „Ruumikontseptsioon jaapani teatris: ajalugu, teooriad ning kasutus Izumi Ashizawa lavastustes“.

Lavastaja Izumi Ashizawa töötab pärimuslikul ainesel põhineva rühmaloomemeetodi dotsendina New York State University’s. Ta uurib füüsilist loojutustamist nuku- ja objektikunsti tehnikatega. Ashizawa algupäraseid lavastusi on mängitud Suurbritannias, USAs, Jaapanis, Kanadas, Norras, Austrias, rahvusvahelistel festivalidel jm. Ta on andnud meistriklasse ka lavakooli üliõpilastele. Käesoleva aasta alguses tõi Izumi Ashizawa lavakooli füüsilise teatri magistrikursuse üliõpilastega lavale idamaistel legendidel põhineva loo “Väike jumalanna” (esietendus 26. jaanuaril Eesti Draamateatris).

Loengud on inglise keeles. Kõik huvilised on oodatud!
Vaata ka Tallinna ja Tartu loengu infot Facebookis.