"Аист" (Kurg), autor valgevene illustraator Ekaterina Zagarodniaya, cactuss.art

Juunikuus saab veel viimaseid kordi nii Tallinnas kui ka Tartus näha EMTA lavakunsti osakonna magistrantide lavakava, mille teemavalik lähtub viimase aasta jooksul kestnud sündmustest Valgevenes – Valgevene ärkamisest.

Etendused:

17. juunil 2021 kell 19:00 Tartus Eesti Rahva Muuseumi teatrisaalis
18. juunil 2021 kell 19:00 Tallinnas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia black box’is (Tatari 13, sissepääs Sakala tänavalt)

Koha broneerimine ja piletid:

Piletitulu annetame solidaarsusfondi BySol kaudu Valgevenes represseeritute toetuseks. Pileti saab lunastada kohapeal sularaha eest (10 eurot või Teile sobiv suurem summa).

Koha broneerimiseks kirjutage aadressil lavakunst@eamt.ee, millisele etendusele soovite tulla. Saadame Teile ka vastuskirja. Kohtade arv on piiratud!


Kummardus Valgevenele
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunsti osakonna magistrikursuse lavakava

Valgevene kirjaniku ja nobelisti Svetlana Aleksijevitši raamatus „Tšernobõli palve” iseloomustab üks intervjueeritav valgevenelasi: „Oleme fatalistid. Me ei võta midagi ette, sest usume, et kõik läheb nii, nagu läheb. Usume saatust. Ajalugu on meil juba säärane… Iga põlvkond on pidanud sõja üle elama… Ikka ja jälle veri… Miks peaksimegi teistsugused olema? Meie oleme fatalistid…”

Nüüd aga ei ole valgevenelased, kes nimetavad end soorahvaks, tõmbunud tagasi soodesse ja rabadesse nagu varem kogu oma ajaloo vältel kriiside korral, vaid otsustanud midagi ette võtta. Leidsime, et meie saame valgevenelasi toetada ennast harides, süvenedes Valgevene ajalukku ja kultuuri. Kutsume teid osa saama.

Laval magistrandid: Grete Jürgenson, Laura Kalle, Kaija M. Kalvet, Anett Pullerits, Christopher Rajaveer ja Kerli Rannala
Juhendaja: Anu Lamp

Vaata ka saatelõiku „Aktuaalses kaameras“