Lavakooli 28. lennu äsja lõpetanud lavastaja Jan Teevet ja neli tema kursusekaaslast asutasid Eestisse uue teatri – Paide Teatri. Teatri juht on konkursi võitnud Harri Ausmaa. Meeskonna eesmärk on luua püsitrupp, mis tagab pideva teatri- ja kultuurielu Paides kui Eesti väikseima elanikkonnaga teatrilinnas.

1. augustist 2018 alustasid Paides proove lavastaja Jan Teevet, näitlejad Kirill Havanski, Johannes Richard Sepping, Ursel Tilk ja Joosep Uus. Juba varem korraldas kohapeal uue teatri tööd teatrijuht Harri Ausmaa.

Paide Teatri eeltaktiks on Kirill Havanski monolavastus “Koletis”. Tegu on noorte näitlejate monolavastuste sarja esimese osaga, mis esietendus 13. septembril Paide Muusika- ja Teatrimajas.

Teatri avalavastusena toob Jan Teevet välja piiblist inspireeritud “Kaitseala”, mis esietendub 21. novembril. Jõululavastusena etendub “Õlest mees õue all”. Esimene suvelavastus on planeeritud järgmisel aastal Vargamäele.

Paide teatri loomine on jätk lavakunstikooli ja Paide linna pikemale koostööle. Paide kultuurikeskuses on jõudnud lavale Jan Teeveti lõpulavastused “Maamõõtjad” (2017) ja “RICHARD3” (2018), samuti on Paides külalisetendunud mitu lavakooli bakalaureuselavastust.

Loe lähemalt:
Kuido Saarpuu. Paide Teater jõuab esimese lavastuseni. – Järva Teataja, 12.09.2018
Henry-Laur Allik. Ports noori kutte tegi… teatri! Paidesse! – Eesti Ekspress, 22.08.2018
Raido Kahm. Jan Teevet ehk Sipelgast sirgus lavastaja. – Saarte Hääl, 16.06.2018
Olev Kenk. Paide teater tutvustas teatrijuhtidele truppi ja tulevikuplaane. – ERR Kultuur, 10.04.2018
Gerli Nõmm. Paide linnateatri juhina alustas tööd Harri Ausmaa. – ERR Kultuur, 18.09.2017
Paide linn ja EMTA lavakunstikool panid aluse Paide Linnateatri loomisele. – ERR Kultuur, 27.09.2016