Lavakunsti 30. lend Arvo Pärdi Keskuses. Foto: Johan Elm Lavakunsti 30. lend Arvo Pärdi Keskuses. Foto: Johan Elm

Sel kevadel EMTA lavakunsti osakonna bakalaureuseõppe lõpetav 30. lend lendleb läbi viie sajandi, teejuhiks muusika. Lavastus “500 aastat lauluga. Madrigalist stepini” on kild kirevast muusikaajaloo mosaiigist, üks pilguheit. Mida on siinmail lauldud, kelle pilli järgi tantsitud? Mis on täiesti meie oma, mis võõras, mis üleilmne? Mida on siia toodud, mida laia maailma viidud?

Kas me oleme ääremaa, või, nagu on öelnud Marju Lepajõe: „Me võiksime võtta hoiaku, et me oleme tegelikult keskel. Me ei ole mitte ida ja lääne vahel, vaid meist lähtuvad ida ja lääs /—/.”

Kavas on nii a cappella laulmist kui ka pillilugusid, tantsu ja tralli, ütlemisi ja jutlemisi.

Lavastaja ja muusikajuht Riina Roose
Kunstnik Anu Konze
Liikumisõpetajad Eve Mutso-Oja, Kädi Metsoja, Allar Valge, Indrek Sammul
Valguskujundaja Priidu Adlas

Laval EMTA lavakunsti osakonna 30. lennu üliõpilased Hardo Adamson, Maria Ehrenberg, Marta Aliide Jakovski, Elo Tuule Järv, Maria Teresa Kalmet, Alden Kirss, Merlin Kivi, Karel Käos, Maria Liive, Maarja Mõts, Jass Kalev Mäe, Hardi Möller, Roos Lisette Parmas, Tuuli Maarja Põldma, Erik Richard Salumäe, Margaret Sarv, Mark Erik Savi

Täname lauluõpetajaid Sirje Medelli ja Anne-Liis Polli

 

Esietendus 28. aprillil 2022 kell 19.00 Arvo Pärdi Keskuses. Järgmised etendused 30. aprillil ja 1., 5., 6., 7. mail, kokku ainult 6 etendust!

Piletid on müügil Fientas ja Arvo Pärdi Keskuse kassas.

Vaata, kuidas minna Arvo Pärdi Keskusesse autoga või bussiga

Vaata saatelõiku “Aktuaalse kaamera” kultuuriuudistest