EMTA lavakunstikooli kevadel lõpetav XXIX lend uuris lavakõne tundides oma sugupuud ja sellega seotud pärimuslugusid ning regilaule, mis kodukihelkondadest üles kirjutatud ja kirjandusmuueumis tallel on. Neist sai eksamiks kava, mis üks kord veel ettenäitamisele tuleb – pühapäeval, 8. detsembril kell 16.00 Tartus Eesti Rahva Muuseumi teatrisaalis. 

Nägin ma toona unes, et Taeluva kiriku läve kohal oli õunapuu aias kaks kaevu. Üks oli sihuke vana kaev. Ma võtsin kaevukaane pealt ära, et ma vaatan, missugune vesi seal vanas kaevus on. Seal oli väga ilus, selge vesi, aga uues kaevus oli savine vesi.

See uni oli selle kohta, mida nad päevaajal ümber tahavad käänata, tahetakse vanu pühasid ära unustada. Aga näed – Jumal näitas, et vanad pühad on õiged! (ERA II 286, 150 – Setu, Vastseliina v. Korski k. – Ello Kirss /- Anna Kuldkägo, sünd. 1870 Ljuta külas (1940))

Laval XXIX lennu üliõpilased Jan Erik Ehrenberg, Ekke Hekles, Simo Andre Kadastu, Martin Kork, Lena Barbara Luhse, Maris Lüüs, Elise Metsanurk, Märten Metsaviir, Maarja Johanna Mägi, Kaarel Pogga, Oskar Punga, Ken Rüütel, Kristiin Räägel, Oskar Seeman, Andreas Aadel, Markus Helmut Ilves, Mihkel Kohava. Juhendaja: Anne Türnpu

Kava kestab 1 tund ja 30 minutit.

Tuluõhtuna korraldatava kava külastajad toetavad tudengite õppereisi fondi.

Koha broneerimiseks tuluõhtul kirjutage oma soovid aadressil post@lavakas.ee (saadame kindlasti vastuskirja). Kõik tuluõhtule koha broneerijad pääsevad saali toetuskaardi alusel, mis lunastatakse kohapeal. Tasumine toimub vaid sularahas (7 eurot või Teile sobiv suurem summa). Kohtade arv on piiratud, eesõigus on varem registreerunutel.

Ürituse infot saab jälgida ka Facebookis.