Lavakunstikooli 12. lend. Foto: Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum ja EMTA lavakunstikool tähistavad legendaarse teatrimehe Voldemar Panso (1920-1977) 98. sünniaastapäeva.

Teisipäeval, 27. novembril kell 16 toimub Teatri- ja Muusikamuuseumis kohtumine Lavaka XII lennuga. Aastatel 1982–1986 lavakunstikoolis õppinud kursuse juhendajateks olid Aarne Üksküla ja Lembit Peterson. Vestlusõhtul meenutavad seiku koolipõlvest, õpetajaid, õpetussõnu ja lennu lõpulavastusi Liina Tennosaar, Peeter Tammearu ja Aita Vaher.
Avatud vestlusringiga kohtumisõhtust teeb otseülekande ERR Kultuuriportaal.
Üritusele sissepääs muuseumipiletiga 5 eurot.

27. novembrist kuni 9. detsembrini on muuseumi Assauwe tornis avatud näitus „Panso kuubis“. Rambivalguses on lavastaja, näitleja ja õpetaja Voldemar Panso kolmest küljest – tema elu, looming ja reisikirg. Näituse kujundaja on Laura Kõiv. Näituse virtuaalne osa põhineb Virge Loo joonistustel. Sissepääs muuseumipiletiga 5 eurot / 2 eurot.

Panso sünniaastapäeval, 30. novembril kell 17 toimub lavakunstikooli 29. lennu bakalaureuselavastuse “Väike prints” esietendus Tallinna Linnateatris. Lavastaja: Elmo Nüganen. Etenduse lõppedes kuulutatakse välja järjekordne Panso preemia laureaat. Preemiaga kaasneb mälestusmedal ja Kultuurkapitali rahaline preemia.

Vaata ka:
Panso päevadel kohtuti lavakunstikooli 12. lennuga. – ERR Kultuur, 28.11.2018