Foto näituselt "Loodusemees Panso". Oksjonipilt nr 25. Uue-Saaluse matkarajale minek.

Novembrist saadik muuseumis üleval olnud näitus “Loodusemees Panso” jõuab lõpule reedel, 21. mail, mil vähetuntud ja ajastu vaimu kandvad fotod teatrimees Voldemar Panso teisest kirest, Eesti Looduskaitse Seltsi tegemistest, oksjonile jõuavad.

Oksjonile tulevaid fotosid on näitusel võimalik näha Teatri- ja Muusikamuuseumis Assauwe tornis 20. maini kell 10–18 ning siinses veebigaleriis.

Voldemar Panso 100. sünniaastapäevale pühendatud näitusel on esitletud 90×90 cm formaadis mustvalged fotod. Müügile tuleb neist 26. Näitusefotode seas on ülesvõtteid 1960.–70. aastate looduskaitseseltsi kogunemistest Viinistus, Kassaris, Haanjas, Koogil ja mujal, kus Panso aktiivselt kohal käis. Piltidelt võib näha teatrimehe ja tema seltsikaaslaste elujanu, sõprust ja ajastutruid hetki.Oksjon toimub reedel, 21. mail kell 14 Teatri- ja Muusikamuuseumi sisehoovis Tallinnas, Müürivahe 12, samas paigas, kus toimus fotonäituse avamine. Iga foto alghinnaks on 26 eurot. Külalistele pakutakse kasemahla, pits viina ja suitsuvorsti.

Voldemar Panso oli Eesti Looduskaitse Seltsi üks asutajaliikmetest. Kersti Merilaasi „Mullakaevaja“ ettekanne 1977. aasta augustikuisel kogunemisel jäigi Panso viimaseks avalikuks esinemiseks ja jäädvustused nendest hetkedest tulevad ka oksjonil müüki. „Loodusemees Panso“ näitusega tutvustas muuseum legendaarse teatrimehe sajanda juubeli puhul tema vähemtuntud külge.

Lisainfo: Teatri- ja Muusikamuuseumi kuraator Piret Simson, tel 555 666 86.

NB! Telefoni teel oksjonil osalemiseks palume teavitada kuraator Piret Simsonit. Registreerumine toimub 20. maini 2021.