Doktorikontsert toimus 17. juunil kell 18 Helsingis Balderi saalis (Aleksanderinkatu 12).

Kontserdil esines Jaak Sikk (improvisatsioon, klaver). Kaastegevad olid Matilda Aaltonen (kaasaegne tants), Jussi Ulkuniemi (kaasaegne tants), Milda Sokolovaite (näitekunst), Kristiin Räägel (näitekunst), Juan Fran Cabrera (viiul), Lauri Hyvärinen (kitarr). Kavas olid vabad improvisatsioonid.

Improviseerija ja pianisti Jaak Siku ja Lavakunstikooli XXIX lennu üliõpilase Kristiin Räägeli koostöö sai alguse 2018. aastal toimunud Lavakunstikooli soololaulu arvestusel, mil Kristiin esitas vabaimprovisatsiooni võtmes Andres Ehina luulet ja klaveril improviseeris. Jaak Siku sõnul on Kristiin “noor, andekas ja omanäoline artist”.

Jaak Sikk (1985) õpetab alates 2014. aastast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kaasaegset improvisatsiooni ning on sama õppeasutuse doktorant. Jaak on andnud improvisatsioonimeistrikursusi Soomes, Islandil, Inglismaal, Itaalias. Ta on Tartu Elleri Akadeemia liige. Tema lavapartnerite hulka kuuluvad Sergio Castrillon, Henri Bok, Eleri Ann Evans, Juan Fran Cabrera, Vlady Bystrov, Agusti Fernandez, Harri Kuusijärvi, Lauri Hyvärinen, Ville Vokkolainen, Katri Tikka, Peter Gotterbarm, Una McGlone, Farištamo Eller jpt.

Kontserti toetab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ASTRA projekt EMTASTRA, 2014-2020.4.01.16-0043).