CPPM AVATUD TUND: Hannes Langolf (DV8 Physical Theatre) ***VÄLJA MÜÜDUD***

23.09.2022 kell 19:00
Black box

Kaasaegsete etenduskunstide magistriõpe (CPPM) asetab õppeprotsessi keskmesse praktilise õppe maailma tipptegijatega. Üliõpilased töötavad põnevate lavastajate, koreograafide, etenduskunstnike ja truppidega kogu maailmast, et edendada aktiivse koostöö ja -loome abil oma loomepraktikaid. Meile on väga oluline, et kõik need ägedad tudengid, kes CPPMi õppekaval õpivad ja need maailma tipptegijad, kes Eestisse neid õpetama tulevad, ei jääks vaid akadeemia nelja seina vahele. CPPM Avatud Tund on ürituste seeria, kus kõigil huvilistel on võimalik heita pilk muidu peidus hoitud proovi- ja loomeprotsessidesse. Iga avatud tunni lõpus toimub ka intervjuu külalisega, et veelgi enam nende loomingu tagamaid avada.

DV8 Physical Theatre on Londonis tegutsenud füüsilise teatri trupp, mille 1986. aastal asutas sõltumatu tantsijate kollektiiv, keda ajendas rahuolematus ja pettumus olemasoleva tantsuskeene suhtes. Trupi eestvedajaks ja kunstiliseks juhiks oli koreograaf Lloyd Newson.
DV8 Physical Theatre’i loometegevus seisnes kunstiliste ja füüsiliste riskide võtmises; tantsu, teatri ja isiklike vaadete vaheliste barjääride lammutamises ning eelkõige ideede ja tunnete selgel ja pretensioonitul edastamisel fookusega sotsiaalpoliitilistel küsimustel. Otsides pidevalt parimaid võimalusi publikuga suhtlemiseks kaasasid nad oma lavastustesse teatri ja filmi elemente, samuti teksti ning panid proovile tantsu piirid.
Oma tegutsemisaja jooksul lõid nad kuusteist tähelepanuväärset ja rahvusvaheliselt tunnustatud tantsulavastust ning neli auhinnatud filmi televisioonile. DV8 tuuritas oma lavastustega nii Suurbritannias kui 28 riigis üle maailma ning pälvis hulgaliselt kodumaiseid ja rahvusvahelisi auhindu. DV8 lõpetas ametlikult tegevuse 2022. aasta aprillis, kui Lloyd Newson teatas trupi veebilehe kaudu oma pensionile minekust.

Hannes Langolf on Londonis elav saksa koreograaf ja etendaja. Tema koostööpartneriteks on olnud näiteks koreograafid William Forsythe, Angélin Préljocaj, Wayne McGregor, Akram Khan ning trupid Fabulous Beast ja Punchdrunk. 2007. aastal liitus ta DV8 Physical Theatre’iga ning kuulus kriitikute poolt ülistatud lavastuste “To Be Straight With You” (2007–2009, nomineeriti Olivier’i auhinnale) ja “Can We Talk About This?” (2010–2012) algkoosseisu. Langolf on seni ise loonud kolm lavastust: “Dandelion”, “Unruhe” ja “The Fall”. Tema looming tõstab esile seose tähenduse ja liikumise vahel ning tähtsustab inimlikkuse ja emotsionaalsuse uurimist tantsus, tantsukoolituses ja etenduskunstis. Hannes Langolf on teinud kaastööd mitmetele filmidele, organisatsioonidele ja haridusasutustele – viimati seadis ta koreograafia Lena Dunhami lavastatud mängufilmile.