CPPM MANIFESTAL. Audiorännakud / Seren Oroszvary & Giacomo Veronesi: BUDDHA PANNA COTTAS

10.06.2021 – 17.06.2021
kell 10:00
Hektor Konteinerhotell (Telliskivi 62)

„Buddha panna cottas“ on meelteteater ühele inimesele.

Anna ja Philip ei saa täna. Philip on isolatsioonis. Annat tabab unetus. Ainus asi, mis neid eriolukorra pikast pimedusest läbi saab kanda, on range rutiin. Ühine nendega luksuslikus konteineris Hektor Konterinerhotellis.

Toimumisajad: 10.-17.06 iga päev kell 10.00, 12.00, 14.00, 16.00, 18.00 ja 20.00. Piletid hinnaga 12 € on saadaval Fientas.

***

„Linn etendab ennast. Linnasüsteemis on kõndmise akt sama, mis kõneakt keeles või välja öeldud lausung.“
Michel de Certeau, The Practice of Everyday Life, 1984

Millised on teatri võimalused siis, kui teatrihooned on suletud? Kas tehnoloogia võib toimida inimesena? Kas kunstnik saab tegutseda, kui ta sunnitakse puuduma?

Sõnaraamat seletab puudumist kui olukorda või seisundit, mille korral oodatu, tahetu, loodetu ei ole kohal või ei ole olemas. Rikastagem seda määratlust, lisades, et puudumine ajendab hüljatuse või üksindusetunnet, umbusku. See ignoreerib ootusi, ent meelitab samas ligi teadmisi, tõsiasju, tegelikkust. Puudumine on vastanduv, lõhestav. Puudumine on viiruslik, poliitiline. Meil kõigil on lugu puudumisest.

„Kaduvad rajad“ on puudumisteemaliste audiorännakute kogum, kus iga aines rakendab praeguse olukorraga toimetulemiseks talle ainuomast sensuaalset / performatiivset / ajakirjanduslikku lähenemist.

Rännakud võrsusid soovist jagada materjali, mille kaasaegsete etenduskunstide (CPPM) magistrandid ja külalisüliõpilased kogusid Imanuel Schipperi ja Helgard Haugi (Rimini Protokoll) töötoa jaoks.

Kuula + jaluta + pane end proovile = kujunda linn ümber

***

CPPM Manifestal on kaasaegse etenduskunsti festival, mis liidab tantsu, keha, heli, multimeedia ja loovuse.
2.05–17.06.2021
http://manifestal.ee