CPPM MANIFESTAL. Joonas Tagel: KUNST, MIDA MA EI NÄIDANUD

03.06.2021 kell 20:00
Voogedastus

„Kunst, mida ma ei näidanud“ on näitus, mis on viidud Tallinna linnaruumi.

Oled kutsutud kohtuma…
…kunstiga, mis on jäänud pooleli.
…kunstiga, mis on soga.
…kunstiga, mis on tolmuga kaetud.
…kunstiga, millel on potentsiaali.
…kunstiga, mis on võib-olla halb.
…kunstiga, mis pole võib-olla nii hull.
…kunstiga, mis on võib-olla hea.
…kunstiga, mis jäi sahtlisse.
…kunstiga, mida ma ei näidanud.

https://www.joonastagel.art

Lavastaja ja etendaja JOONAS TAGEL (EST)
Valguskunstnik KAROLIN TAMM (EST)
Dramaturg VALERIA JANUŠKEVITŠ (EST)

Tänud: Ana Sanchez-Colberg, Giacomo Veronesi, Eesti Kultuurkapital, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia

Joonas Tagel (1990) on Eesti etendus- ja tantsukunstnik. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia (TÜ VKA) etenduskunstide osakonna tantsukunsti erialal ning on omandamas kaasaegsete etenduskunstide (CPPM) magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Magistriõpingute käigus avanes etenduskunst Joonase ees senikogetust tunduvalt laiema spektrina, mistõttu tuli ennast kunstnikuna taasleida. See viis varasemate kogemuste lõimimiseni hiljemõpitud praktikatega, et arendada oma loomingut uutes suundades.

Aastatel 2015–2017 õpetas ta kaasaegset tantsu TÜ VKA-s ja aastatel 2017–2020 Tallinna Balletikoolis. Looja ja etendajana on ta tegutsenud peamiselt vabakutselisena ja teinud koostööd mitmete tunnustatud teatrite/kunstnikega paarikümnes lavastuses nii Eestis kui ka välismaal. Viimasel ajal on ta teinud kaasa Jarkko Partaneni ja Anni Kleini lavastuses „Fluids“ (Sõltumatu Tantsu Lava / WAUHAUS), osalenud lavastuse „Celebration piece“ (Tallinna Tantsuteater) loomises (koos Jack Trayleniga), Kadri Sireli lavastuses „Aiapäkapikk“ (Sõltumatu Tantsu Lava), Peader Kirki ja Simona Gonella 99-tunnises kestvuslavastuses „KUHU MINEK“ (CPPM, Kanuti Gildi Saal, Elektron.live) ja helirännak-projektis „Walking Together Alone“ koostöös Helgard Haugi ja Imanuel Schipperiga (Rimini Protokoll).

***

Piletid saadaval SIIN.

Tegemist on voogedastusega, mida on võimalik online piletiga vaadata. Pärast etendust toimub ka vestlus autoriga, mida modereerib Harry Liivrand.

Kõikide festivali otseülekannete ja etendusejärgsete vestluste vaatamiseks osta festivali online pass! Voogedastuste ajakava ja täpsema info festivali passi kohta leiad SIIT.

***

CPPM Manifestal on rahvusvaheline festival, mis toob publiku ette Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kaasaegse etenduskunsti magistriprogrammi lõpetajate värske loomingu. Seitsme nädala vältel tuleb esitamisele üle 70 etenduse, sealhulgas 14 uuslavastust, mis toimuvad nii erinevates etenduspaikades kui otseülekannetena veebi vahendusel. Festivali kavast leiab kaheksast eri riigist pärit lavastajate loodud soolo- ja suurvorme, rännak- ja kestvuslavastusi, meelteteatrit, kohaspetsiifilisi ja multimeedia võimalusi proovile panevaid projekte. Mitmekesine programm pakub aktuaalset ja aegumatut ainest: evolutsioon, võim, toksiline armastus, pagulus, mesilaste elukorraldus, inimeseks olemise tähendus, ebaõnnestumise väärtustamine ja pandeemiaga seotud piirangutega kohandumine. Festivali eesmärk on edendada etenduskunsti valdkonda Eestis ja olla noortele etenduskunstnikele teerajajaks rahvusvahelisel areenil.

Festivali toetab Eesti Kultuurkapital. Partnerid: Kanuti Gildi SAAL, Sõltumatu Tantsu Lava, Uue Loomingu Maja, eˉlektron, Eesti Tantsuagentuur, Eesti Kunstiakadeemia. Lisainfo manifestal.ee