CPPM MANIFESTAL. Lea Sekulić: KE HA TU

30.05.2021 kell 20:00
Kanuti Gildi SAALi keldrisaal

Sündmus Facebookis

Ema ja loote kehalises kokkupuutes õpib laps reageerima pigem kõlalistele kui pildilistele märguannetele. Meie esmane elukeskkond on heliline. „Ke ha tu“ on publikut ümbritsev foneetiline lavastus, mille fookuses on inimese suhe heliga.

Saades inspiratsiooni eetri aegunud kontseptsioonist (aether, haruldane element, mis varem arvati täitvat ilmaruumi ülemisi kihte), tegeleb see lavastus uute vahepealsete ruumidega ja vallutab alasid, kus esiplaanil on algul nähtamatu.

Kuid kas inimest saab päästa tühjus või pimedus? Etendaja kõrv vastutab tundmise ja turvalisuse eest territooriumil, kus alumine ja ülemine ilm kohtuvad – see on pimeduse, ohutuse, vanade lugude ja tundmatuse ruum, mis on täidetud mälestustega ja meie juurte meenutamisega – maa-alune, kus asjad lõppevad ja välja kasvavad. Ruum, mis pakub uusi algusi ja astub vastu vanadele.

Pole üht peamist asja, mida vaadata.

Keegi meist pole üks asi.

Ei ole tervikut. Sina ja mina.

Mina ja sina oleme fragmentide kogum.

Lavastaja LEA SEKULIĆ (CRO)
Kunstnik JOEL VÄLI (Eesti Kunstiakadeemia)
Visuaalkunstnik MILANA KOSANOVIĆ (BIH)
Heli RAIDO LINKMANN (EST)
Valgus PRIIDU ADLAS (EST)
Etendajad IVETA POLE (LAT), SEREN OROSZVARY (AUS), JI SEOHWON (KOR)

Etendused: 26.05 kell 17.00 (esietendus), 27.05 kell 17.00, 28.05 kell 17.00, 29.05 kell 17.00, 30.05 kell 20.00 (ka voogedastus). Piletid on saadaval Fientas.

Tänud: Ana Sanchez-Colberg, Lambros Pigounis, Giacomo Veronesi, Leon Augustin Allik, FLOKS, Kanuti Gildi Saal, Eesti Kultuurkapital.

Lea Sekulić (1993) on Horvaatiast Rijekast pärit kunstnik. Tema loometee algas näitleja ja etendajana, kuid nüüd laiendab ta oma loomingulisi piire multimeedia vallas, mille kaudu lahkab kaasaegse etenduskunsti uusi kontseptsioone. Heli-, visuaalsete ja elavate elementide kokkupõrgatamise abil uurib ta, mis kujundab meie elamiskogemust ja seab kahtluse alla tegelikkuse mitmetähendusliku olemuse, provotseerib meie identiteetide positsioone ja nende asetumist suuremasse skeemi. Tema looming on inspireeritud keha materiaalsusest, fenomenoloogiast ja poeetikast ning selle eesmärk on uurida piire äärmuste vahel, et õppida tundma ühtsust.

Lea on noorte teatritrupi Teatar mladih Do daske kaasasutaja ja vastloodud rahvusvahelise kollektiivi FLOKS liige. Ta on osalenud arvukates teatri-, tele- ja filmiprojektides ning otsib praegu oma teed iseseisva kunstnikuna. Ta on osalenud paljudel rahvusvahelistel kaasaegse ja füüsilise teatri meistrikursustel ning esitlenud oma loomingut rahvusvaheliselt. Kodulinnast Rijekast lahkudes veetis ta mõned aastad reisides ja erinevates riikides elades, kuid on endiselt inspireeritud Balkani rikkalikust kultuuritraditsioonist.

***

CPPM Manifestal on kaasaegse etenduskunsti festival, mis liidab tantsu, keha, heli, multimeedia ja loovuse.
2.05–17.06.2021
http://manifestal.ee