CPPM MANIFESTAL. Lea Sekulić: KE HA TU

30.05.2021 kell 21:00
Voogedastus

Ema ja loote kehalises kokkupuutes õpib laps reageerima pigem kõlalistele kui pildilistele märguannetele. Meie esmane elukeskkond on heliline. „Ke ha tu“ on publikut ümbritsev foneetiline lavastus, mille fookuses on inimese suhe heliga.

Saades inspiratsiooni eetri aegunud kontseptsioonist (aether, haruldane element, mis varem arvati täitvat ilmaruumi ülemisi kihte), tegeleb see lavastus uute vahepealsete ruumidega ja vallutab alasid, kus esiplaanil on algul nähtamatu.

Kuid kas inimest saab päästa tühjus või pimedus? Etendaja kõrv vastutab tundmise ja turvalisuse eest territooriumil, kus alumine ja ülemine ilm kohtuvad – see on pimeduse, ohutuse, vanade lugude ja tundmatuse ruum, mis on täidetud mälestustega ja meie juurte meenutamisega – maa-alune, kus asjad lõppevad ja välja kasvavad. Ruum, mis pakub uusi algusi ja astub vastu vanadele.

Pole üht peamist asja, mida vaadata.

Keegi meist pole üks asi.

Ei ole tervikut. Sina ja mina.

Mina ja sina oleme fragmentide kogum.

Lavastaja LEA SEKULIĆ (CRO)
Kunstnik JOEL VÄLI (Eesti Kunstiakadeemia)
Visuaalkunstnik MILANA KOSANOVIĆ (BIH)
Heli RAIDO LINKMANN (EST)
Valgus PRIIDU ADLAS (EST)
Etendajad IVETA POLE (LAT), SEREN OROSZVARY (AUS), JI SEOHWON (KOR)

Tänud: Ana Sanchez-Colberg, Lambros Pigounis, Giacomo Veronesi, Leon Augustin Allik, FLOKS, Kanuti Gildi Saal, Eesti Kultuurkapital.

Lea Sekulić (1993) on Horvaatiast Rijekast pärit kunstnik. Tema loometee algas näitleja ja etendajana, kuid nüüd laiendab ta oma loomingulisi piire multimeedia vallas, mille kaudu lahkab kaasaegse etenduskunsti uusi kontseptsioone. Heli-, visuaalsete ja elavate elementide kokkupõrgatamise abil uurib ta, mis kujundab meie elamiskogemust ja seab kahtluse alla tegelikkuse mitmetähendusliku olemuse, provotseerib meie identiteetide positsioone ja nende asetumist suuremasse skeemi. Tema looming on inspireeritud keha materiaalsusest, fenomenoloogiast ja poeetikast ning selle eesmärk on uurida piire äärmuste vahel, et õppida tundma ühtsust.

Lea on noorte teatritrupi Teatar mladih Do daske kaasasutaja ja vastloodud rahvusvahelise kollektiivi FLOKS liige. Ta on osalenud arvukates teatri-, tele- ja filmiprojektides ning otsib praegu oma teed iseseisva kunstnikuna. Ta on osalenud paljudel rahvusvahelistel kaasaegse ja füüsilise teatri meistrikursustel ning esitlenud oma loomingut rahvusvaheliselt. Kodulinnast Rijekast lahkudes veetis ta mõned aastad reisides ja erinevates riikides elades, kuid on endiselt inspireeritud Balkani rikkalikust kultuuritraditsioonist.

***

Piletid on saadaval SIIN.

Tegemist on voogedastusega, mida on võimalik online piletiga vaadata elektron.art vahendusel. Pärast etendust toimub ka vestlus autoriga, mida modereerib Madli Pesti.

Kõikide festivali otseülekannete ja etendusejärgsete vestluste vaatamiseks osta festivali online pass! Voogedastuste ajakava ja täpsema info festivali passi kohta leiad SIIT.

***

CPPM Manifestal on rahvusvaheline festival, mis toob publiku ette Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kaasaegse etenduskunsti magistriprogrammi lõpetajate värske loomingu. Seitsme nädala vältel tuleb esitamisele üle 70 etenduse, sealhulgas 14 uuslavastust, mis toimuvad nii erinevates etenduspaikades kui otseülekannetena veebi vahendusel. Festivali kavast leiab kaheksast eri riigist pärit lavastajate loodud soolo- ja suurvorme, rännak- ja kestvuslavastusi, meelteteatrit, kohaspetsiifilisi ja multimeedia võimalusi proovile panevaid projekte. Mitmekesine programm pakub aktuaalset ja aegumatut ainest: evolutsioon, võim, toksiline armastus, pagulus, mesilaste elukorraldus, inimeseks olemise tähendus, ebaõnnestumise väärtustamine ja pandeemiaga seotud piirangutega kohandumine. Festivali eesmärk on edendada etenduskunsti valdkonda Eestis ja olla noortele etenduskunstnikele teerajajaks rahvusvahelisel areenil.

Festivali toetab Eesti Kultuurkapital. Partnerid: Kanuti Gildi SAAL, Sõltumatu Tantsu Lava, Uue Loomingu Maja, eˉlektron, Eesti Tantsuagentuur, Eesti Kunstiakadeemia. Lisainfo manifestal.ee