CPPM MANIFESTAL. Liisa Saaremäel: TINY HOME PRODUCTION PRESENTS: SUUREM-KUI-ELU

10.06.2021 kell 20:00
Paljassaare Garaažiühistu

Sündmus Facebookis

tilluke
kaduvväike
taandatud
miniatuurne
Tilluke pole lihtsalt väike.
See on vähendatud. beebi
Tilluke oma karjuval pisendatud kujul
toob silme ette harjumuspärase kontuurid.

Tillukesed ruumid: lubavad hoiustada asju ilma süstematiseerimata – kuur, auto pagasiruum, garaaž, alumised sahtlid, kindalaegas, meigikott, voodialune, rahakoti salajased alad, ranits, taskud, koolikapid, keldrid ja mõnikord terve kodu. Süstematiseerimata asjade keskel on soe ja mõnus. Tillukesed ruumid on nagu vulkaanid hoidmas end tagasi. Vähetähtis, tagajärgedeta, pole kõneväärt, kah asi

„Tiny Home Production presents: Suurem-kui-elu“ on kohaspetsiifiline rännaklavastus Paljassaare Garaažiühistu territooriumil. Hiiglaslikus nimetute tänavate võrgustikus seisavad 1300 garaažiboksi oma kirevate katustega lähestikku üksteise kõrval nagu linn linnas. Ühelt poolt funktsionaalne ruum ja teisalt ruum, mis kannab endas võimalust end vabalt väljendada, on garaaž väga intiimne ruumiline portree inimesest, kes seal tegutseb. Uurides kasinate ruumide fantaasiat ärgitavat mõju garaažla muutumatult argises keskkonnas, balansseerib lavastus tavaelu teatraalsuse ja etenduskunsti argisuse piirialal. Pealtnäha homogeenne garaažilinnak on aegruum, kus iga minevik kohtub enda tulevikuga, kus unistused kas visatakse välja, pannakse riiulile või lammutatakse laiali ja pannakse kokku uuteks avaldusteks lootusest – tillukesest tundest.

Tilluke tunne: kui hakkad armastama, sest ta valis su välja. Kui su elu kulminatsiooniks on hetk, mil sind joosti pikali ja hiljem avastasid end õnnelikust suhtest. Tillukestele tunnetele andumine võimaldab suurepärast elu. tühipaljas, mis sest mainida

Lavastus „Tiny Home Production presents: Suurem-kui-elu“ on Uue Loomingu Maja ja Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia kaasproduktsioon.

Lavastaja LIISA SAAREMÄEL (EST)
Kunstnik EMER VÄRK (EST)
Dramaturg MARIA ARUSOO (EST)
Helikunstnik HENDRIK KALJUJÄRV (EST)
Valguskunstnik MIKK-MAIT KIVI (EST)
Kostüümikunstnik HELINA RISTI (EST)
Etendajad CHRISTOPHER RAJAVEER (EST), ALEKSANDER EELMAA (EST), ANATOLI TAFITŠUK (EST), LIISA SAAREMÄEL (EST).

Etendused: 4.06 (esietendus), 7.06, 8.06, 10.06 (ka voogedastus), 11.06 algusega kell 20.00. Piletid on saadaval Fientas.

Aitäh: Paljassaare Garaažiühistu, Kaisa Kopliste, Pamela Sume, Elar Kossesson, Aleksander Veskilt

Liisa Saaremäel (1992) on Eesti etenduskunstnik. Pärast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli lõpetamist näitlejana liitus ta Eesti Draamateatriga, kus ta töötas aastatel 2016–2020. Praegu õpib ta EMTA kaasaegsete etenduskunstide (CPPM) magistriprogrammis.

Liisat on alati paelunud erinevate kunstiliikide põimimine oma loomingusse. Teda huvitab ühiskondlik kooseksisteerimine indiviidi vaatenurgast.
„Tiny Home Production presents“ (2020) on koondpealkiri lavastustele, milles kunstnikku huvitab kompresseeritud ruum nii ruumiliselt kui metafooriliselt. Neis töödes mängib autor teadlikult kapitalistlikku väärtussüsteemi kuulumise ja naiskunstniku narratiiviga. „Mind inspireerib see, mis mind limiteerib,“ ütleb ta.

Liisa osales hiljuti Peader Kirki ja Simona Gonella lavastuses „KUHU MINEK“ (CPPM, Kanuti Gildi Saal, Elektron.live) ja helirännak-lavastuses „Kõndides koos üksinda“ koostöös Helgard Haugi ja Imanuel Schipperiga (Rimini Protokoll). Teda on tunnustatud Kristallkingakese auhinnaga (2017) ja Eesti Teatriliidu parima naisnäitleja nominatsiooniga Juta osatäitmise eest lavastuses „Kas kalad magavad?“ (2019, VAT teater).

***

CPPM Manifestal on kaasaegse etenduskunsti festival, mis liidab tantsu, keha, heli, multimeedia ja loovuse.
2.05–17.06.2021
http://manifestal.ee