CPPM MANIFESTAL. Marshall Stay: JA TAASKORD ME OLEME ÜKSI

25.05.2021 kell 20:30
Voogedastus

„Kuid praegusel ajastul, mis eelistab tähistajat
tähistatavale, koopiat originaalile,
kujutamist tegelikkusele, välimust olemusele …
peetakse tõde labaseks ja ainult illusioon on püha.“

Ludwig Feuerbach

Me tulime just siia. Sellesse kohta.
Et olla enam kui kõrvalseisja või pealtvaataja.
Koht, mis meid kokku põrgatab; koht, kus võib tekkida kokkusulamine.

ja taaskord oleme üksi

Sest me kõik lihtsalt tahame, et meie eest hoolitsetaks.
Sest me kõik lihtsalt tahame, et meile öeldaks: kõik saab korda.

ja taaskord oleme üksi, üheskoos võimendatud, sünkroniseeritud, korrutatud.
Vaadates ja olles vaadatud, olles nähtud ja nägemata, samal ajal.
Asustades seda paika
leppides kõikenägeva silma
möödapääsmatu pilguga.
Murdumised, pausid, voolamatus, lõhkirebimine, üksteiseks lagunemine, üheks saamine, enamaks saamine, enese hülgamine.
Peegeldatud minad.
Tiirlevad tunnetused.
Laineid pimedusse saates, igatsedes kuulda: kõik saab korda.

ja taaskord oleme üksi

https://www.andonceagain.com/

Lavastaja & helikujundaja MARSHALL STAY (AUS)
Produtsent MINNA-TRIIN KOHV (EST)
Audiovisuaal MIKK-MAIT KIVI (EST)
Valguskunstnik OLIVER KULPSOO (EST)
Kunstnik MADLEN HIRTENTREU (EST)
Kostüüm FEY PIIR (EST)
Nõustaja ALISSA ŠNAIDER (EST)
Tantsijad-kaasloojad SEO-HWON JI (KOR), JOONAS TAGEL (EST), VALERIA JANUŠKEVITŠ (EST), HANNA JUNTI (EST), RŪTA RONJA PAKALNE (EST/LAT), AROLIN RAUDVA (EST)
Tantsijad MARLEEN PRÜKKEL, HELGA EHRENBUSCH, MARIA SCHOTTER, LIIS NESLER, MAARJA-LIIS URI, SOFIA MARTILA, ELINA OJASAAR, ELISABETH TEENER, BIRGITA SIIM, TEELE TAMMSAAR, MARIANN ONKEL, KARIN AARELAID, ELIISABEL JÕELA, EVELI OJASAAR, JUULIUS VAIKSOO, DONGBIN LEE (KOR)

Tänud: Uue Loomingu Maja, Eesti Tantsuagentuur, Hepsor, Eesti Kultuurkapital

Marshall Stay (1996) on päikeseliselt Perthi rannikult võrsunud Lääne-Austraalia etenduskunstnik, teatritegija, näitleja, lavastaja, foto- ja videograaf. Bakalaureusediplomi sai ta 2018. aastal Perthis Lääne-Austraalia lavakunstiakadeemias (WAAPA) etenduskunsti erialal. 2020. aastal sai Marshall Marten Bequesti stipendiumi, mis toetab tema õpinguid kaasaegse etenduskunsti magistriõppes Eestis (2019–2021). Alates 2017. aastast on Marshall teinud koostööd mitmete professionaalsete kunstnikega, luues teoseid, mida on kiitnud nii kriitikud kui ka publik. Tunnustuste hulka kuuluvad ★★★★★ ja kaks PAWA auhinna nominatsiooni lavastusele „DAD“ (FRINGEWORLD 2019), parima lavastuse auhind „Girl and Thing“ eest (TILT 2018), Adelaide Fringe Tour Ready Award lavastusele „Cockburn Incident“ (FRINGEWORLD 2018), lavakujunduse ja helikujunduse auhindade nominatsioonid lavastusele „Kolmeteistkümnes korrus“ (The Blue Room Theatre 2019). Samuti on oluline Marshalli töö lavastusassistendina projekti Lé Nør [the rain] juures, mis nomineeriti Helpmanni auhinnale (The Last Great Hunt & Perth International Arts Festival 2019).

***

Piletid on saadaval SIIN.

Tegemist on voogedastusega, mida on võimalik online piletiga vaadata elektron.art vahendusel. Pärast etendust toimub ka vestlus autoriga, mida modereerib Neeme Raud.

Kõikide festivali otseülekannete ja etendusejärgsete vestluste vaatamiseks osta festivali online pass! Voogedastuste ajakava ja täpsema info festivali passi kohta leiad SIIT.

***

CPPM Manifestal on rahvusvaheline festival, mis toob publiku ette Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kaasaegse etenduskunsti magistriprogrammi lõpetajate värske loomingu. Seitsme nädala vältel tuleb esitamisele üle 70 etenduse, sealhulgas 14 uuslavastust, mis toimuvad nii erinevates etenduspaikades kui otseülekannetena veebi vahendusel. Festivali kavast leiab kaheksast eri riigist pärit lavastajate loodud soolo- ja suurvorme, rännak- ja kestvuslavastusi, meelteteatrit, kohaspetsiifilisi ja multimeedia võimalusi proovile panevaid projekte. Mitmekesine programm pakub aktuaalset ja aegumatut ainest: evolutsioon, võim, toksiline armastus, pagulus, mesilaste elukorraldus, inimeseks olemise tähendus, ebaõnnestumise väärtustamine ja pandeemiaga seotud piirangutega kohandumine. Festivali eesmärk on edendada etenduskunsti valdkonda Eestis ja olla noortele etenduskunstnikele teerajajaks rahvusvahelisel areenil.

Festivali toetab Eesti Kultuurkapital. Partnerid: Kanuti Gildi SAAL, Sõltumatu Tantsu Lava, Uue Loomingu Maja, eˉlektron, Eesti Tantsuagentuur, Eesti Kunstiakadeemia. Lisainfo manifestal.ee