CPPM MANIFESTAL. Martina Georgina: TÜDRUKU PEEN ISE TEADLIKKUS

07.06.2021 kell 20:00
Voogedastus

„… parkisime koos, ta ütles mulle, mida teha ja ma järgisin kuulekalt. Ja ta oli tagasi oma räpases kohas. Lülitasin mootori välja, siis ta käskis mul süüte sisse jätta, kuid mu isa ei suutnud siiski vastu panna ja hoiatas mind, et ma ei muretseks teda ise sõitma viies. Ma naersin vastu, siis meenus mulle jälle „väikese tüdruku tunne“. “

„Tüdruku peen ise teadlikkus“ on monoetendus, mille eesmärk on vabastada sügavale peidetud fantaasia, teades, et seda saab teha ainult naeruvääristamise arvelt. „Tüdruk“ tahab seda, mida sina tahad, olla cool, näha välja nagu ta teaks, mida ta teeb; oskaks poiste ja nende mänguasjadega sammu pidada. Mida rohkem talle öelda, et ta ei saa, seda rohkem ta tahab.

Lavastaja ja etendaja MARTINA GEORGINA (MLT)
Dramaturg IRA MELKONYAN (UKR)
Valguskunstnik HENRY KASCH (EST)
Helikujundaja MICHAELA KISLING (AUT)
Lavastuskunstnik KRISTEL ZIMMER (EST, Eesti Kunstiakadeemia)
Konsultant JIMMY GRIMA (MLT)

Aitäh: Ana Sanchez-Colberg, Jüri Nael, Giacomo Veronesi, Keithy Kuuspu, Kris Lemsalu, Marleen Suvi, Julia Camilleri, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Kultuurkapital

Martina Georgina (MG, 1989) on praegu Eestis elav Malta kunstnik, kes sel kevadel lõpetab magistriõpingud kaasaegse etenduskunsti alal. Õpingute raames esietendus Von Krahli teatris tema esimene soololavastus „Night_club Narciss_us“ (2020). Koolitöö kõrvalt läbis ta koos kaasüliõpilase Keithy Kuuspuga Kanuti Gildi Püha Vaimu saalis kuupikkuse residentuuri, mis lõppes lavastusega „YOU YOU“ (2020).

Enne magistrantuuri Eestis rajas MG Maltal Teatru Santwarju (Teater-pühakoda, 2015), kus ta on nii asutaja, lavastaja kui ka etendaja. Koostöös erinevate kunstnikega on Teatru Santwarjus valminud intiimsed lavastused nagu „Limbus“ (2016), „Lib(r)a“ (2017) ning lühifilm „VANITAS“ (2019), mis esilinastus Mehhikos FIDanzCA festivalil. Kõik tööd on olnud katsed uurida inimeksistentsi keerukust. Oma praeguses töös lähtub MG identiteediteooriatest ja tegeleb kujundite loomise ja obsessiivse eneseväljendusega. Ta põimib isiksuse väljamõeldisega ning esitab väljakutse enda – naise – häälele ja peegeldusele.

***

Piletid saadaval SIIN.

Tegemist on voogedastusega, mida on võimalik online piletiga vaadata elektron.art vahendusel. Pärast etendust toimub ka vestlus autoriga, mida modereerib Erle Loonurm.

Kõikide festivali otseülekannete ja etendusejärgsete vestluste vaatamiseks osta festivali online pass! Voogedastuste ajakava ja täpsema info festivali passi kohta leiad SIIT.

***

CPPM Manifestal on rahvusvaheline festival, mis toob publiku ette Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kaasaegse etenduskunsti magistriprogrammi lõpetajate värske loomingu. Seitsme nädala vältel tuleb esitamisele üle 70 etenduse, sealhulgas 14 uuslavastust, mis toimuvad nii erinevates etenduspaikades kui otseülekannetena veebi vahendusel. Festivali kavast leiab kaheksast eri riigist pärit lavastajate loodud soolo- ja suurvorme, rännak- ja kestvuslavastusi, meelteteatrit, kohaspetsiifilisi ja multimeedia võimalusi proovile panevaid projekte. Mitmekesine programm pakub aktuaalset ja aegumatut ainest: evolutsioon, võim, toksiline armastus, pagulus, mesilaste elukorraldus, inimeseks olemise tähendus, ebaõnnestumise väärtustamine ja pandeemiaga seotud piirangutega kohandumine. Festivali eesmärk on edendada etenduskunsti valdkonda Eestis ja olla noortele etenduskunstnikele teerajajaks rahvusvahelisel areenil.

Festivali toetab Eesti Kultuurkapital. Partnerid: Kanuti Gildi SAAL, Sõltumatu Tantsu Lava, Uue Loomingu Maja, eˉlektron, Eesti Tantsuagentuur, Eesti Kunstiakadeemia. Lisainfo manifestal.ee