CPPM MANIFESTAL. Paolo Panizza: SINULE

27.05.2021 kell 20:00

Sündmus Facebookis

See kutse on Sulle.

Ära karda, sisene helisse.

Pidu algas juba mõni aeg tagasi. Kuidas sinna saada?

Järgne lihtsalt nelja hinge vibratsioonidele ja helidele ja nad paljastavad korraga süütust, kahepalgelisust, heldust ja kainet kaalutlust. Palun jäta garderoobi kargud, mis toetasid su elu ja võta istet. On õhtusöögi aeg. Söö meie unistusi. Neela meie sõnad alla. Näri kõike, mida me armastame, kuni see halvaks läheb. Järgne nendele lugudele tühjusesse ja võib-olla kohtud lõpuks nüüdisaegse Kristusega! Risti löödud kõigi meie neurootiliste pattude eest.

See pidu on Sinu jaoks.

„Sinule“: meelteteater võimu materiaalsusest ja mürgisest armastusest.

Lavastaja PAOLO PANIZZA (ITA)
Lavastaja assistent MAYA LIBERA CASTELLINI (ITA)
Lavastus- ja kostüümikunstnik ANITA KREMM (EST)
Helikunstnik STEFANO MATTOZZI (ITA)
Valguskunstnik ROMMI RUTTAS (EST)
Etendajad GIULIO CAGNAZZO (ITA), IVETA POLE (LAT), KEITHY KUUSPU (EST), JUAN FRAN CABRERA(SPA)

Etendused: 25.05 (esietendus), 26.05, 27.05 (ka voogedastus), 28.05, 29.05 algusega kell 20.00. Piletid hinnaga 12 € saadaval Fientas.

Aitäh: Lara Franceschetti, FLOKS, Spazio Verticale, minu perekond, Eesti Kultuurkapital, kõik kohatud meistrid, kogu CPPM ja eriti Sina, kes sa olid selle teose inspiratsioon.

Paolo Panizza (1993) on Milanost pärit lavastaja, näitleja ja etendaja. Ta on õppinud näitlemist Mattia Sebastian Giorgetti, Lara Franceschetti ja Juri Alschitzi käe all ning Stella Adleri Stuudios New Yorgis. Tema loominguliste tööde hulka kuuluvad Edoardo Leo film „Che vuoi che sia“ ning teatrilavastused „Wahrheit Macht Frei“, „Ajax: kuidas korraldada enesetapp (?)“ ja „Qualcuno deve morire“. Ta osales Ana Sanchez-Colbergi projektis „Armastuskirjad Anale“, mis valiti Chengdu Nongyuan International Art Village’i poolt algatatud ja NY20+ poolt kureeritud näitusele Coantivirus (Chengdu, Sichuan, Hiina). Paolo töötas James Conway (English Touring Opera) assistendina Händeli ooperi „Alcina“ lavastuse juures. Ta kuulub teatrikompanii Spazio Verticale juhatusse ning on rahvusvahelise teatrikompanii FLOKS (@floks_ic) asutaja ja president. Aprillis 2021 valiti Paolo (koos kaaslavastaja Agnes Oberaueriga) Veneetsia biennaali 2021 kohaspetsiifiliste lavastuste konkursi finalistiks.

***

CPPM Manifestal on kaasaegse etenduskunsti festival, mis liidab tantsu, keha, heli, multimeedia ja loovuse.
2.05–17.06.2021
http://manifestal.ee