CPPM MANIFESTAL. Paolo Panizza: SINULE

27.05.2021 kell 21:00
Voogedastus

See kutse on Sulle.

Ära karda, sisene helisse.

Pidu algas juba mõni aeg tagasi. Kuidas sinna saada?

Järgne lihtsalt nelja hinge vibratsioonidele ja helidele ja nad paljastavad korraga süütust, kahepalgelisust, heldust ja kainet kaalutlust. Palun jäta garderoobi kargud, mis toetasid su elu ja võta istet. On õhtusöögi aeg. Söö meie unistusi. Neela meie sõnad alla. Näri kõike, mida me armastame, kuni see halvaks läheb. Järgne nendele lugudele tühjusesse ja võib-olla kohtud lõpuks nüüdisaegse Kristusega! Risti löödud kõigi meie neurootiliste pattude eest.

See pidu on Sinu jaoks.

„Sinule“: meelteteater võimu materiaalsusest ja mürgisest armastusest.

Lavastaja PAOLO PANIZZA (ITA)
Lavastaja assistent MAYA LIBERA CASTELLINI (ITA)
Lavastus- ja kostüümikunstnik ANITA KREMM (EST)
Helikunstnik STEFANO MATTOZZI (ITA)
Valguskunstnik ROMMI RUTTAS (EST)
Etendajad GIULIO CAGNAZZO (ITA), IVETA POLE (LAT), KEITHY KUUSPU (EST), JUAN FRAN CABRERA (SPA)

Aitäh: Lara Franceschetti, FLOKS, Spazio Verticale, minu perekond, Eesti Kultuurkapital, kõik kohatud meistrid, kogu CPPM ja eriti Sina, kes sa olid selle teose inspiratsioon.

Paolo Panizza (1993) on Milanost pärit lavastaja, näitleja ja etendaja. Ta on õppinud näitlemist Mattia Sebastian Giorgetti, Lara Franceschetti ja Juri Alschitzi käe all ning Stella Adleri Stuudios New Yorgis. Tema loominguliste tööde hulka kuuluvad Edoardo Leo film „Che vuoi che sia“ ning teatrilavastused „Wahrheit Macht Frei“, „Ajax: kuidas korraldada enesetapp (?)“ ja „Qualcuno deve morire“. Ta osales Ana Sanchez-Colbergi projektis „Armastuskirjad Anale“, mis valiti Chengdu Nongyuan International Art Village’i poolt algatatud ja NY20+ poolt kureeritud näitusele Coantivirus (Chengdu, Sichuan, Hiina). Paolo töötas James Conway (English Touring Opera) assistendina Händeli ooperi „Alcina“ lavastuse juures. Ta kuulub teatrikompanii Spazio Verticale juhatusse ning on rahvusvahelise teatrikompanii FLOKS (@floks_ic) asutaja ja president. Aprillis 2021 valiti Paolo (koos kaaslavastaja Agnes Oberaueriga) Veneetsia biennaali 2021 kohaspetsiifiliste lavastuste konkursi finalistiks.

***

Piletid on saadaval SIIN.

Tegemist on voogedastusega, mida on võimalik online piletiga vaadata elektron.art vahendusel. Pärast etendust toimub ka vestlus autoriga, mida modereerib Giacomo Veronesi .

Kõikide festivali otseülekannete ja etendusejärgsete vestluste vaatamiseks osta festivali online pass! Voogedastuste ajakava ja täpsema info festivali passi kohta leiad SIIT.

***

CPPM Manifestal on rahvusvaheline festival, mis toob publiku ette Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kaasaegse etenduskunsti magistriprogrammi lõpetajate värske loomingu. Seitsme nädala vältel tuleb esitamisele üle 70 etenduse, sealhulgas 14 uuslavastust, mis toimuvad nii erinevates etenduspaikades kui otseülekannetena veebi vahendusel. Festivali kavast leiab kaheksast eri riigist pärit lavastajate loodud soolo- ja suurvorme, rännak- ja kestvuslavastusi, meelteteatrit, kohaspetsiifilisi ja multimeedia võimalusi proovile panevaid projekte. Mitmekesine programm pakub aktuaalset ja aegumatut ainest: evolutsioon, võim, toksiline armastus, pagulus, mesilaste elukorraldus, inimeseks olemise tähendus, ebaõnnestumise väärtustamine ja pandeemiaga seotud piirangutega kohandumine. Festivali eesmärk on edendada etenduskunsti valdkonda Eestis ja olla noortele etenduskunstnikele teerajajaks rahvusvahelisel areenil.

Festivali toetab Eesti Kultuurkapital. Partnerid: Kanuti Gildi SAAL, Sõltumatu Tantsu Lava, Uue Loomingu Maja, eˉlektron, Eesti Tantsuagentuur, Eesti Kunstiakadeemia. Lisainfo manifestal.ee