CPPM MANIFESTAL. Ragnar Uustal: SEIS, NÄITA END!

04.06.2021 kell 18:00

Sündmus Facebookis

„Seis, näita end!“ on lavastus, mis võtab William Shakespeare’i igihalja Hamleti tsitaadi „Olla või mitte olla – see on küsimus“ ja uurib seda isiklikul tasandil, läbi kehalise teekonna. Sellest loomingulisest, higisest, maniakaalsest ja isiklikust protsessist kerkib välja vastulause: „Mis on mu keha – see on küsimus“.

Mu elu koosneb paratamatult pisiasjadest, iga päev.
Mis on mu keha?
Ma joon kohvi ja jätan iga kord suhkru lisamata.
Mis on mu keha?
Ma tangin autosse kütust alati samas tanklas
Mis on mu keha?
Ma loen sente, et oma kulutusi vähendada.
Mis on mu keha?
Ma venitan musta reedeni, et endale saapad osta.
Mis on mu keha?
Ma talletan infot – kui palju ma olen kulutanud hambaravile?
Mis on mu keha?
Ma kingin lilli. Ostan alati ühe roosi. Piisab ju.
Mis on mu keha?
Ma tean, et kulutan enamiku rahast alkoholile ja sigrettidele.
Mis on mu keha?

Keha seisab. See keha seisab liikumatult suurel tühjal laval. See liigub. See higistab. See tühjeneb kõigest. Mu maniakaalsetest nimekirjadest. Maniakaalsetest tabelitest. Maniakaalsetest dokumentidest. Maniakaalsetest kirjaridadest. Mu maniakaalsest Hamletist ja keha … mis otsib alternatiivset seletust kõigele olemasolevale.

Lavastaja ja etendaja RAGNAR UUSTAL (EST)
Dramaturg JARMO REHA (EST)
Kunstnik LIISA MARIA LAI (Eesti Kunstiakadeemia)
Helikunstnik MARKUS ROBAM (EST)
Valguskunstnik ALEKSANDR MIRSON (EST, FLEX)

Etendused: 3.06 kell 20.00 (esietendus), 4.06 kell 18.00, 5.06 kell 20.00 (ka voogedastus), 6.06 kell 16.30 ja 20.00. Piletid hinnaga 12 € on saadaval Fientas.

Aitäh: Eesti Kultuurkapital, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia

Ragnar Uustal (1990) on Eesti näitleja. Ta lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli näitleja erialal, asus pärast lõpetamist tööle teatrisse NO99 ja töötas seal teatri sulgemiseni 2018. aasta sügisel. Praegu on Ragnar Uustal tagasi EMTAs, omandamas magistrikraadi kaasaegse etenduskunsti õppekaval (CPPM).

Oma lähenemises keskendub ta füüsilise keha ja selle erinevate tõlgendamisvormide vahelisele seosele. Tulipunktis on küsimus: missugusest hetkest saab füüsilisest pingutusest kristalliseerunud tähendus? Milliseid vorme võtab keha, et väljendada argist, ülevat ja banaalset – kui väikeselt või suurelt saame inimestena muunduda? Millistest infokildudest saab kokku panna ühte indiviidi ja kuidas meie keha nende kildude vahel pendeldab?

Viimati on ta osalenud teatri Total Studio (FIN) lavastuses „Dreams for Sale“, teatri Jalostamo2 (FIN) lavastuses „Ice Ice Baby“ ning Peader Kirki ja Simona Gonella 99 tundi kestnud lavastuses „KUHU MINEK. Where do we go from here“ (CPPM, Kanuti Gildi Saal, Elektron.live).

***

CPPM Manifestal on kaasaegse etenduskunsti festival, mis liidab tantsu, keha, heli, multimeedia ja loovuse.
2.05–17.06.2021
http://manifestal.ee