CPPM MANIFESTAL. Ragnar Uustal: SEIS, NÄITA END!

05.06.2021 kell 20:00
Voogedastus

„Seis, näita end!“ on lavastus, mis võtab William Shakespeare’i igihalja Hamleti tsitaadi „Olla või mitte olla – see on küsimus“ ja uurib seda isiklikul tasandil, läbi kehalise teekonna. Sellest loomingulisest, higisest, maniakaalsest ja isiklikust protsessist kerkib välja vastulause: „Mis on mu keha – see on küsimus“.

Mu elu koosneb paratamatult pisiasjadest, iga päev.
Mis on mu keha?
Ma joon kohvi ja jätan iga kord suhkru lisamata.
Mis on mu keha?
Ma tangin autosse kütust alati samas tanklas
Mis on mu keha?
Ma loen sente, et oma kulutusi vähendada.
Mis on mu keha?
Ma venitan musta reedeni, et endale saapad osta.
Mis on mu keha?
Ma talletan infot – kui palju ma olen kulutanud hambaravile?
Mis on mu keha?
Ma kingin lilli. Ostan alati ühe roosi. Piisab ju.
Mis on mu keha?
Ma tean, et kulutan enamiku rahast alkoholile ja sigrettidele.
Mis on mu keha?

Keha seisab. See keha seisab liikumatult suurel tühjal laval. See liigub. See higistab. See tühjeneb kõigest. Mu maniakaalsetest nimekirjadest. Maniakaalsetest tabelitest. Maniakaalsetest dokumentidest. Maniakaalsetest kirjaridadest. Mu maniakaalsest Hamletist ja keha … mis otsib alternatiivset seletust kõigele olemasolevale.

Lavastaja ja etendaja RAGNAR UUSTAL (EST)
Dramaturg JARMO REHA (EST)
Kunstnik LIISA MARIA LAI (Eesti Kunstiakadeemia)
Helikunstnik MARKUS ROBAM (EST)
Valguskunstnik ALEKSANDR MIRSON (EST, FLEX)

Aitäh: Eesti Kultuurkapital, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia

Ragnar Uustal (1990) on Eesti näitleja. Ta lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli näitleja erialal, asus pärast lõpetamist tööle teatrisse NO99 ja töötas seal teatri sulgemiseni 2018. aasta sügisel. Praegu on Ragnar Uustal tagasi EMTAs, omandamas magistrikraadi kaasaegse etenduskunsti õppekaval (CPPM).

Oma lähenemises keskendub ta füüsilise keha ja selle erinevate tõlgendamisvormide vahelisele seosele. Tulipunktis on küsimus: missugusest hetkest saab füüsilisest pingutusest kristalliseerunud tähendus? Milliseid vorme võtab keha, et väljendada argist, ülevat ja banaalset – kui väikeselt või suurelt saame inimestena muunduda? Millistest infokildudest saab kokku panna ühte indiviidi ja kuidas meie keha nende kildude vahel pendeldab?

Viimati on ta osalenud teatri Total Studio (FIN) lavastuses „Dreams for Sale“, teatri Jalostamo2 (FIN) lavastuses „Ice Ice Baby“ ning Peader Kirki ja Simona Gonella 99 tundi kestnud lavastuses „KUHU MINEK. Where do we go from here“ (CPPM, Kanuti Gildi Saal, Elektron.live).

***

Piletid on saadaval SIIN.

Tegemist on voogedastusega, mida on võimalik online piletiga vaadata elektron.art vahendusel. Pärast etendust toimub ka vestlus autoriga, mida modereerib Eero Epner.

Kõikide festivali otseülekannete ja etendusejärgsete vestluste vaatamiseks osta festivali online pass! Voogedastuste ajakava ja täpsema info festivali passi kohta leiad SIIT.

***

CPPM Manifestal on rahvusvaheline festival, mis toob publiku ette Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kaasaegse etenduskunsti magistriprogrammi lõpetajate värske loomingu. Seitsme nädala vältel tuleb esitamisele üle 70 etenduse, sealhulgas 14 uuslavastust, mis toimuvad nii erinevates etenduspaikades kui otseülekannetena veebi vahendusel. Festivali kavast leiab kaheksast eri riigist pärit lavastajate loodud soolo- ja suurvorme, rännak- ja kestvuslavastusi, meelteteatrit, kohaspetsiifilisi ja multimeedia võimalusi proovile panevaid projekte. Mitmekesine programm pakub aktuaalset ja aegumatut ainest: evolutsioon, võim, toksiline armastus, pagulus, mesilaste elukorraldus, inimeseks olemise tähendus, ebaõnnestumise väärtustamine ja pandeemiaga seotud piirangutega kohandumine. Festivali eesmärk on edendada etenduskunsti valdkonda Eestis ja olla noortele etenduskunstnikele teerajajaks rahvusvahelisel areenil.

Festivali toetab Eesti Kultuurkapital. Partnerid: Kanuti Gildi SAAL, Sõltumatu Tantsu Lava, Uue Loomingu Maja, eˉlektron, Eesti Tantsuagentuur, Eesti Kunstiakadeemia. Lisainfo manifestal.ee