Foto: Siim Vahur, Tallinna Linnateater

EMTA lavakunstikooli 29. lennu ja Tallinna Linnateatri koostöölavastus “Väike prints” on kvaliteetselt salvestatud ning mugavalt vaadatav veebiplatvormil Elisa Stage.

Antoine de Saint-Exupéry “Väike prints”
Lavastaja ja dramatiseeringu autor: Elmo Nüganen
Tõlkijad: Ott Ojamaa, Sirje Keevallik
Kunstnik ja valguskunstnik: Kristjan Suits
Helikujundaja: Arbo Maran
Mängivad EMTA lavakunstikooli 29. lennu üliõpilased: Jan Erik Ehrenberg, Ekke Hekles, Simo Andre Kadastu, Martin Kork, Lena Barbara Luhse, Märten Metsaviir, Maarja Johanna Mägi, Kaarel Pogga, Oskar Punga, Ken Rüütel, Kristiin Räägel, Oskar Seeman, Andreas Aadel, Markus Helmut Ilves, Mihkel Kohava, Elise Metsanurk

On tõsine põhjus arvata, et väike prints, meie loo peategelane, tuli asteroidilt B 612. Üks türgi täheteadlane on seda vaid üksainus kord 1909. aastal läbi teleskoobi näinud. Tol korral tõestas ta oma avastust Rahvusvahelisel Astronoomia Kongressil, aga keegi ei uskunud teda tema eksootilise riietuse pärast. Asteroidi hea nime õnneks käskis üks türgi diktaator oma rahvast surmanuhtluse ähvardusel euroopa moodi riides käia. Astronoom tõestas oma avastust uuesti 1920. aastal, seljas oli tal väga elegantne sabakuub. Seekord jäid kõik temaga nõusse.

Aga meie peategelast võiks iseloomustada ka teisiti: väike prints, nagu me kõik, oli pärit pisikeselt planeedilt, tundis end üksikuna ning otsis endale sõpra.

„Väike prints“ esietendus 30. novembril 2018 Tallinna Linnateatri Stuudios. Elisa Stage’i jaoks on etendus salvestatud 2020. aasta suvel.

Kunstnik Kristjan Suits nomineeriti 2019. aastal Eesti teatri aastaauhinnale teiste lavastuste hulgas ka “Väikese printsi” kujunduse eest.

VAATA ETENDUST SIIN