Õppetöö

Doktoritöö seminarid (DOK060)


Doktoritöö seminar muusikadoktorantidele leiab aset igal teisipäeval 14.30–16.00 ruumis A207. Projektinädalatel doktoritöö seminari ei toimu. Seminari viivad läbi professorid Kristel Pappel, Toomas Siitan ja Kerri Kotta. Vastavalt vajadusele osalevad seminari aruteludes ka juhtivteadur Allan Vurma ja teadur Madli Pesti. Teretulnud on kõik juhendavad õppejõud.

Doktoritöö seminaris arutatakse alustatavaid ja pooleli olevaid töid. Hiljemalt eelneva nädala reedel peab olema tekstilõik lugemiseks laiali saadetud, pikkade tekstide puhul hiljemalt eelmise nädala kolmapäeval. Tekst peab olema enne läbi arutatud oma juhendajaga.
Iga doktorant tutvustab oma tööd kord semestris ja osaleb semestri jooksul vähemalt kaheksal doktoritöö seminaril.

Doktoriõppe konverentsid


Alates 2014. aastast toimuvad igal aastal märtsi keskel 3. õpiaasta muusika- ja teatridoktorantide konverentsid. Iga 3. õpiaasta doktorant peab esitama 20-minutise viimistletud ettekande, millele järgneb 10 minutit diskussiooni. Ettekanne põhineb doktorandi uurimistöö ühel aspektil. Teisel konverentsil 2015. aastal osales ka üks muusikadoktorant Helsingi Sibeliuse Akadeemiast ning kolmandal konverentsil olid külas kolm muusikadoktoranti Helsingist koos õppejõud Päivi Järviöga.

Viies 3. õpiaasta muusika- ja teatridoktorantide konverents leidis aset teisipäeval, 13. märtsil 2018. Esinesid EMTA muusikadoktorandid Theodore Parker, Saale Fischer, Kristiina Are ja Marie-Helen Aavakivi ning külalised Naiara de la Puente Vadillo ja Iryna Gorkun-Silén Sibeliuse Akadeemiast. Kuulajate seas oli SibA loomepõhise doktoriõppe lektor Anu Vehviläinen. Kuues 3. õpiaasta konverents toimus 12. märtsil 2019. Seitsmes 3. õpiaasta konverents leidis aset 10. märtsil 2020. Esinesid EMTA muusikadoktorandid Anna-Liisa Eller, Johan Randvere, Tiiu Sisask, Maila Laidna, Giovanni Albini ja Tze Yeung Ho ning teatridoktorant Piret Jaaks. Külalistena võtsid konverentsist osa Läti Muusikaakadeemia õppejõud Diāna Zandberga ja Sibelise Akadeemia õppejõud Markus Kuikka. Kaheksas konverents toimus 16. märtsil 2021. Esinesid EMTA doktorandid Juhan Uppin, Erik Alalooga, Hanna Junti ja Mai Simson.

Üheksandal konverentsil 15. märtsil 2022 astusid ettekannetega publiku ette Ilana Lode, Ana Falcon, Heigo Rosin ja Juhan Uppin ning külalisena oma doktoritöö juba kaitsnud EMTA õppejõud Theodore Parker, PhD.

Seni viimane kolmanda õpiaasta doktorantide konverents toimus 14. märtsil 2023. Tegemist oli kümnenda konverentsiga. EMTA-t esindasid Tiit Ojasoo, Ksenia Rossar, Vittoria Ecclesia, Fabrizio Nastari ja Mantas Šernius. Oma uurimistöid tutvustasid ka Helsingi Kunstide Ülikooli ja Jāzeps Vītolsi nimelist Läti Muusikaakadeemia doktorandid (vastavalt Jenna Ristilä ja Helga Karen ning Liene Denisjuka-Straupe ja Liene Dobičina. Kohal olid ka Helsingi Kunstide Ülikooli Sibeliuse Akadeemia DocMus doktoriõppe juht Anu Lampela ja Läti Muusikaakadeemia loovuurimusliku doktoriõppe eestvedaja Diāna Zandberga.

Rohkem infot toimunud konverentside kohta leiate ürituste arhiivist.