Mart Koldits, Tiina Tauraite, Siret Campbell, Tiit Ojasoo. Foto: Joonas Kreuz Mart Koldits, Tiina Tauraite, Siret Campbell, Tiit Ojasoo. Foto: Joonas Kreuz

Kuni 31. märtsini 2022 saab SAISis esitada avaldusi lavakunsti bakalaureuseõppe näitleja õppesuunale kandideerimiseks. Ootame laia silmaringi, erisuguse tausta ja emakeelega ning loova mõtlemisega sisseastujaid üle Eesti!

Kursusel õpivad koos lavastaja, dramaturgi ja näitleja õppesuundade üliõpilased. Tulevase 32. lennu kursusejuhendaja on lavakunsti osakonna peakoordinaator Mart Koldits, juhtivate õppejõududena suunavad kursust ka Tiina Tauraite, Siret Campbell ja Tiit Ojasoo.

Mart Kolditsa ja Anne Türnpu juhendamisel lõpetas 2018. aastal lavakunsti osakonna 28. lend, Tiit Ojasoo oli 2014. aastal lõpetanud 26. lennu kursusejuhendaja.

72 päeva. Foto: Tiit Ojasoo 72 päeva. Foto: Tiit Ojasoo

“Näitlejaõppe eesmärk on anda võimalikult head meetodid ja tehnikad, et mängida teatris, filmis ja teles. Selle baasiga saab minna erinevatesse suundadesse: draamateatri lavale, avangardsesse Euroopa truppi või astuda ise üles etenduskunstnikuna.

Bakalaureuseõpe lavakunsti osakonnas on üks Eesti kõrghariduse intensiivsemaid programme. See eeldab selget otsust võtta oma elus see luksuslik periood, kus millelegi täielikult pühenduda. Sellist võimalust elu tihti ei paku. See kõik on väga avav, siin saate väga mitmekülgse inimese avamise treeningu.”

– Mart Koldits

Suveöö unenägu. Foto: Valdo Ots / Ugala teater Suveöö unenägu. Foto: Valdo Ots / Ugala teater

“Näitlejal, kes nelja ja poole aasta pärast sellest koolist välja tuleb, on tööriistakohver vahenditega, mida ta oskab kasutada ning millest ta teab, kuidas need tema puhul töötavad. Tal on kindel teadmine sellest, kuidas ta oma hääle ja kehaga ümber käib ja kuidas näidelda, kasutades mitmesuguseid meetodeid. Võib-olla on ta selleks hetkeks ka aru saanud, mis neist tema peal kõige paremini toimib. Aga ta teab hästi ka seda, mida tahab veel õppida.”

– Tiina Tauraite

Väike prints. Foto: Siim Vahur / Tallinna Linnateater Väike prints. Foto: Siim Vahur / Tallinna Linnateater

Ideaalis koosneb üks lavakunstikooli lend väga eripalgelistest inimestest. Mida suurem erinevus seal on, seda rõõmsam ja uhkem võib olla.

– Tiit Ojasoo

Kandideerimiseks tuleb hiljemalt 31. märtsil 2022 esitada SAISis avaldus koos vabas vormis elulookirjeldusega. Sisseastumiseksamid toimuvad neljas voorus.

Vastuvõtt näitleja õppesuunale toimub üle aasta.