Miks õppida kultuurikorraldust?
Kultuurikorraldus on kunsti, majandust ja haldust ühendav eriala. Olles ühtaegu nii vahendajad, mõtestajad, teostajad ja juhid, on kultuurikorraldajad mitmekülgsed, muutuste keskmes tegutsevad professionaalid, kelle eesmärk on tähenduslikke seoseid luues ja loovust edendades kunst ja kultuur publikuni tuua. Kultuurikorraldus sobib niisiis neile, kes soovivad tegutseda kunsti- ja kultuurimaailmas, juhtimaks erinevaid inimesi ja ideid liitvaid mitmepalgelisi projekte. Selleks vajalikke professionaalseid teadmisi ja oskusi pakubki kultuurikorralduse magistriõpe.
Rahvusvaheline õpe tulevikku vaatavale kultuurikorraldajale
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Estonian Business Schooli inglise keelne ühisõppekava on tudengikeskne ja praktilise suunitlusega õpe, kus õppejõududeks on Euroopa oma ala tipud Eestist, Soomest, Suurbritanniast, Prantsusmaalt, Hispaaniast ja mujalt ning mille edukalt läbinuile omistatakse mõlema kooli diplom. Õppekava võimaldab uurida, arutada ja seoseid luua, pakkudes üliõpilastele teadmisi ja oskusi, mis muudavad nad oma ala tõelisteks professionaalideks, kes ei jää ühegi probleemi lahendamisel hätta.
Õppekava, mis keskendub sulle
Õppekava toimib ülesandepõhise õppena (inglise keeles “challenge based”), mille puhul on sul võimalik õpingute aluseks olev fookusteema või projekt ise valida. Näiteks, kui su praeguses töökohas on mõni projekt või probleem, mis nõuab süvenemist, ent millele sa ise lahendust ei leia, saad oma õpingud sellele üles ehitada ning tugineda õppejõudude, külalisekspertide ja kaastudengite abile. Soovi korral saad oma projekti ka magistritööga siduda, mis võimaldab teooria ja praktika veelgi tihedamalt ühendada – tugev akadeemiline alus annab sulle probleemidele terviklikult ja tasakaalukalt lähenemiseks vajalikud analüüsioskused. Ka pole põhjust ingliskeelset õpet pelajta – kui tunned, et keeleoskus vajab lihvimist, on EMTAs võimalik inglise keelt alati juurde õppida!
Tegus vilistlaste kogukond
Magistriprogrammi on lõpetanud üle 100 professionaali, kelle seas on nii juhte, konsultante, ettevõtjaid, kui ka õppejõude, kes on tegevad kultuurikorralduse akadeemilise valdkonna arendamisega rahvusvahelisel areenil. Vilistlased töötavad avalikus ja erasektoris, mille hulka kuuluivad riigiasutusted, ülikoolid, teatrid, muuseumid, MTÜ-d, sihtasutused ja eraettevõtted. Eelkõige oleme aga uhked selle üle, et 98% neist on tegevad kultuuri ja loomemajanduse valdkonnas sellistel ametikohtadel nagu:
- Muusika: muusikaasutuste juht, festivali muusikatoimetaja, koori tegevjuht, kontserdiorganisatsiooni produtsent, vabakutseline dirigent ja koorijuht, filharmoonia juht, muusikaõpetaja ja koguduse muusikajuht, sõltumatu ettevõtja/muusikajuht, orkestri mänedžer.
- Teater: teatrijuht, teatri noortetöö juht, teatri turundusjuht, etendusosakonna juhataja, vabakutseline etenduskunstide juht, teatri turundusassistent.
- Haridus: erinevad akadeemilised ja administreerivad ametid kunstikõrgkoolides, professionaalsed mentorid.
- Film ja meedia: kultuurikajakirjade ja – lehted muusika- või kultuuritoimetaja, ülemaailmse voogedstusplatvormi müügijuht.
- Muuseumid: muuseumi juht, kommunikatsioonijuht, üritus- ja arendusjuht.
- Kirjandus: ministeeriumi kirjandusnõunik, raamatukogu kliendihaldur ja turundusspetsialist.
- Kujutavad kunstid: näituse kuraator, arhitektuurikorralduse, – kommunikatsiooni ja kunstioksjonite arendamise kommunikatsioonijuht.
Professionaalsed võrgustikud ja rahvusvahelised projektid
Kultuurikorralduse tudengina saad osa rahvusvahelistest võrgustikest ja projektidest, kus saad professionaalseid kogemusi vahetada olemaks kursis kultuurivaldkonna uusimate trendidega:
- ENCATC (Euroopa kultuurihalduse koolituskeskuste võrgustik)
- Erasmus+ üliõpilasvahetusprogramm
- Nordplus üliõpilasvahetusprogramm
- ActinArt võrgustik
- E4TLI – Erasmus+ haridustehnoloogilise kirjaoskuse ja kaasatuse koostööprojekt
Ukse kultuurikorralduse tulevikku avab magistrikraad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast!